Ogłoszenie

ESO przekroczyło pięć milionów wyświetleń na YouTube

11 października 2016

Dziewięć lat temu ESO zamieściło swój pierwszy materiał wideo na YouTube. Dotyczył odkrycia pierwszego świata typu ziemskiego w ekosferze odległej gwiazdy. Wydaje się więc odpowiednim zbiegiem okoliczności, że niedawny zestaw filmów o przełomowym odkryciu innej planety podobnej do Ziemi, tym razem wokół najbliższej nam gwiezdnej sąsiadki Proximy Centauri, pomógł zwiększyć licznik obejrzeń kanału ESO do pięciu milionów.

Od roku 2007 zamieszczono około 500 materiałów wideo dotyczących niesamowitych astronomicznych wiadomości, odkryć i obserwacji, pomagając w upowszechnianiu wiedzy o Wszechświecie i inspirowaniu ludzi. Przyczyniło się do tego 87 odcinków serii ESOcast, setki wywiadów i obserwacji i niezliczona ilość niesamowitych wizji artystycznych.

Zespół z ESO chciałby podziękować wszystkim przyjaciołom i osobom wspierającym za oglądanie, dyskutowanie i dzielenie się materiałami wideo. Nadal będziemy dostarczać dobrej jakości treści i mamy nadzieję, że będziecie z nich zadowoleni.

Aby otrzymywać informacje gdy tylko zostanie zamieszczony nowy film wideo na kanale ESO, najlepiej zasubskrybować go tutaj.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann16070

Zdjęcia

ESO Youtube channel
ESO Youtube channel
Po angielsku