Ogłoszenie

Weź udział w pierwszym spotkaniu mediów społecznościowych w ESO

Obserwuj tranzyt Merkurego z Chile

15 lutego 2016

ESO zorganizuje swoje pierwsze spotkanie mediów społecznościowych. Odbędzie się ono na terenie ESO w Chile w terminie tranzytu Merkurego w 2016 roku. #MeetESO będzie dedykowane wyłącznie zaangażowanym użytkownikom mediów społecznościowych z krajów ESON dzielącym się informacjami o astronomii. Wybrani uczestnicy powinni przyjechać do Chile pomiędzy 7, a 12 maja 2016 r.

#MeetESO zabierze uczestników do Bardzo Dużego Teleskopu (VLT) — najbardziej zaawansowanego na świecie obserwatorium astronomicznego w świetle widzialnym oraz do Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA), największego naziemnego projektu astronomicznego.

Uczestnicy będą podróżować na najsuchszą pustynię świata i wspinać się na 5000 metrów n.p.m. Zakwaterowanie zostanie zapewnione w Rezydencji ESO, hotelu dla astronomów i budynku, który wystąpił jako sceneria jednego z filmów o Jamie Bondzie. Program obejmuje także: nocne obserwacje z jednego z najlepszych do tego celu miejsc na Ziemi, dzienne obserwacje tranzytu Merkurego, wycieczkę na platformę VLT i do sterowni, wycieczkę do anten ALMA, spotkanie z pracownikami ESO oraz ALMA.

W przeciwieństwie do regularnych wydarzeń tweet-up, w przypadku #MeetESO wybranych zostanie jedynie ośmiu użytkowników mediów społecznościowych, ponieważ spotkanie odbędzie się bardz odległej lokalizacji. Jeżeli chcesz być wśród grona osób, które rozważymy jako możliwych uczestników, wypełnij formularz. Zainteresowani powinni najpierw przeczytać kryteria dostępne tutaj. Finaliści zostaną ogłoszenie na początku marca.

Ośmioro uczestników będzie musiało opłacić swoje bilety lotnicze do Chile, natomiast ESO pokryje koszty transportu pomiędzy swoimi obserwatoriami oraz koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas wizyty.

Dodatkowe informacje na temat #MeetESO są dostępne tutaj.

Śledź ESO e mediach społecznościowych: tutaj.

Linki

Kontakt

Oana Sandu
Community Coordinator & Strategy Officer
ESO education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
Email: osandu@partner.eso.org

Francisco Rodríguez I.
Observatorio Europeo Austral (ESO)
Santiago, Chile
Tel: +56 224633019
Email: frrodrig@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann16010

Zdjęcia

#MeetESO, ESO’s first social media gathering in Chile
#MeetESO, ESO’s first social media gathering in Chile
Po angielsku