Ogłoszenie

Dla mediów: Zaproszenie na całkowite zaćmienie Słońca 2019 w La Silla

10 sierpnia 2018

2 lipca 2019 r. Księżyc zakryje tarczę Słońca, zmieniając dzień w noc w trakcie całkowitego zaćmienia w pasie o szerokości 100 km, przebiegającym przez północne Chile, w tym przez należące do ESO Obserwatorium La Silla. Tysiące osób z całego świata przyjedzie w ten rejon, aby przeżyć zjawisko na tle pięknego chilijskiego krajobrazu. W ramach szerszej kampanii w Chile, ESO zorganizuje wydarzenie z okazji całkowitego zaćmienia Słońca (2019 Total Solar Eclipse event) w Obserwatorium La Silla w dniu zaćmienia.

Zapraszamy przedstawicieli mediów z całego świata do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które da możliwość zobaczenia niesamowitego widoku całkowitego zaćmienia Słońca w unikatowym otoczeniu. Ponieważ zaćmienia nastąpi późnym popołudniem, pozostała część dnia będzie poświęcona różnym aktywnościom, takim jak wywiady, wycieczka po teleskopach na górze La Silla, prelekcje, warsztaty. Same obserwacje zaćmienia będą zależały od warunków pogodowych, których nie da się zagwarantować.

Rozważone zostaną wszystkie zgłoszenia, ale liczba miejsc dla mediów jest ograniczona. Zgłoszenia należy nadsyłać poprzez formularz.

Więcej informacji

Dziennikarze, w tym osoby z mediów internetowych oraz telewizyjnych, mogą zapisać się na ESO Media Newsletter. Newsletter ten zawiera komunikaty prasowe ESO, rozsyłane zazwyczaj na około 48 godzin przed upublicznieniem danej informacji (przed dalszym rozpowszechnianiem informacji dziennikarz zobowiązany jest zachować termin embargo medialnego wskazany w newsletterze), a także najnowsze filmy i inne materiały z ESO, dostępne do użytku w produkcjach dokumentalnych, filmowych, newsowych, itp. Aby zaprenumerować ESO Media Newsletter, prosimy wypełnić formularz.

Linki

Kontakt

Krzysztof Czart
ESO Science Outreach Network
Toruń, Polska
Tel: +48 513 733 282
E-mail: eson-poland@eso.org

Calum Turner
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6670
E-mail: pio@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18061

Zdjęcia

Konferencja prasowa ESO
Konferencja prasowa ESO