Ogłoszenie

Dołącz do drugiego spotkania w ESO dla mediów społecznościowych #MeetESO

Zobacz całkowite zaćmienie Słońca 2019 w Chile

26 października 2018

ESO organizuje w Chile drugie spotkanie dla mediów społecznościowych. Jego termin zbiegnie się z całkowitym zaćmienie Słońca 2019 widocznym z Obserwatorium La Silla (#LaSillaTSE). Zapraszamy entuzjastów z mediów społecznościowych w krajach ESON do konkursu, w którym nagrodami jest osiem miejsc na #MeetESO. ESO nie sfinansuje podróży do Chile dla laureatów konkursu.

#MeetESOzabierze uczestników do Obserwatorium La Silla na obrzeżach chilijskiej pustyni Atakama. Tam będą mieli szansę dołączenia do łowców zaćmień, aby zobaczyć na żwyo całkowite zaćmienie Słońca, #LaSillaTSE, oraz zwiedzić pierwsze obserwatorium ESO. Zjawisko w 2019 roku jest jedynym całkowitym zaćmienien Słońca widocznym z obserwatoriów ESO przez najbliższe 212 lat.

Z La Silla uczestnicy pojadą do Paranal, domu Bardzo Dużego Teleksopu (VLT) — najbardziej zaawansowanego na świecie obserwatorium astronomicznego w świetle widzialnym — oraz teleskopow ESO do przeglądów nieba i uzyskiwania szczegółowych map nieba.

Jeśli czas pozwoli, uczestnicy #MeetESO odwiedzą także miejsce budowy Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu (ELT), największego oka świata na niebo.

Na koniec grupa pojedzie do Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA), największego istniejącego naziemnego projektu astronomicznego, kierowanego przez ESO razem z międzynarodowymi partnerami. Wycieczka zawita zarówno do Operation Support Facility na wysokości 2000 metrów n.p.n., jak i miejsca, w którym stoją anteny, na wysokości 5000 metrów n.p.m.

ESO pokryje koszty lokalnego transportu pomiędzy obserwatoriami, zakwaterowania, wyżywienia i innych aktywności z programu wizyty. Ośmioro wybranych uczestników powinno być w stanie odwiedzić Chile pod koniec czerwca i na początku lipca 2019 r. Za bilety lotnicze ze swojego kraju do Chile muszą zapłacić samodzielnie.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny najpierw zapoznać się z kryteriami. Jeżeli chcesz być w kręgu naszych zainteresowań wposzukiwaniu ośmiorga uczestników, wypełnij formularz; zawsze używaj hashtagu #MeetESO i pokaż swoją pasję do astronomii i do ESO na swoich kanałach w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i YouTube). Pełne zasady konkursu są dostępne tutaj.

Zachęcamy uczestników do śledzenia kanałów ESO i sprawdzania prywatnych wiadomości do ESO lub od Koordynatorki Społeczności (Community Coordinator), Oany Sandu.

Finaliści zostaną ogłoszeniu w grudniu 2018 r.

Więcej informacji na temat drugiego #MeetESO można znaleźć tutaj.

Linki

Kontakt

Oana Sandu
Community Coordinator & Communication Strategy Officer
ESO education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
Email: osandu@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18080

Zdjęcia

Second #MeetESO on the occasion of the total solar eclipse 2019
Second #MeetESO on the occasion of the total solar eclipse 2019
Po angielsku