Ogłoszenie

Science in School nr 43 już dostępny

3 kwietnia 2018

Najnowszy numer bezpłatnego magazynu Science in School jest już dostępny online i w wersji drukowanej. Jest to europejskie czasopismo dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych prezentujące najnowsze informacje na temat czołowych badań naukowych, materiały do nauczania i projekty z zakresu edukacji, wywiady z inspirującymi naukowcami i nauczycielami, recenzje książek i inne materiały, a także wiele użytecznych zasobów dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Celem czasopisma jest promowanie nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych poprzez zachęcanie do komunikacji pomiędzy nauczycielami, naukowcami i wszystkimi innymi osobami zaangażowanymi w europejską edukację dotyczącą tych dziedzin.

W najnowszym numerze znajdziemy m.in.: wywiad z astronautą ESA Matthiasem Maurererm; artykuł o zjadających żelazo bakteriach na wraku Titanica; 10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć na temat frackowania.

Materiały do nauczania obejmują: kolorowe reakcje redoks przy użyciu lizaków; zestaw wyzwać obejmujących obiekty odbijane i spadające w celu zbadania prostych praw fizyki.

Magazyn Science in School jest publikowany przez EIROforum, projekt będący współpracą pomiędzy ośmioma europejskimi międzyrządowymi organizacjami naukowymi, którego ESO jest członkiem. Czasopismo dotyczy nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w całej europie i we wszystkich dyscyplinach. Prezentuje najlepsze praktyki w nauczaniu i najnowsze badania naukowe. Zachęcamy do nadsyłania artykułów do kolejnych numerów, zarówno od naukowców pozwalających na głębsze zrozumienie danego tematu naukowego, jak i od nauczycieli lub innych edukatorów nauki opisujących innowacyjne aktywności pozwalające na wprowadzanie współczesnej nauki do klas szkolnych. Wskazówki na temat nadsyłania artykułów można znaleźć tutaj.

Liczne artykuły, a także ich wersje przetłumaczone na wiele europejskich języków, można znaleźć online. Jeżeli ktoś chciałby na zasadzie wolontariatu tłumaczyć artykuły Science in School na swój język (w celu publikacji online), może zapoznać się ze wskazówkami na stronie Science in School.

Linki

Kontakt

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6130
Email: tjohnsto@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18024

Zdjęcia

Okładka Science in School nr 43
Okładka Science in School nr 43