Ogłoszenie

Złóż aplikację na Summer AstroCamp 2018

Astronomiczny program w północnej Portugalii - dla uczniów

26 marca 2018

Nabór zgłoszeń na wspierany przez ESO Summer AstroCamp 2018 został otwarty 1 kwietnia. AstroCampto program akademicki w dziedzinie astronomii i fizyki, którego celem jest symulowanie ciekawości i krytycznego myślenia, organizowany przez Centre for Astrophysics of the University of Porto (CAUP). Obóz odbędzie się w dniach 5-19 sierpnia 2018 r. w zacisznym i spokojnym otoczeniu, z dala od stresów centrów miast. Program jest przewidziany dla uczniów szkół średnich z krajów Unii Europejskiej, którzy są w trakcie jednego z trzech ostatnich lat edukacji przed szczeblem uniwersyteckim.

Uczniowie z różnych środowisk przyjadą razem i wezmą udział w dwóch kursach obejmujących codzienne lekcje, zadania i końcowy egzamin. Warto w szczególności wymienić:

  • Obserwacje nocnego nieba okien nieuzbrojonym i teleskopami (w tym rój meteorów Perseidy);
  • Rozmowy na Skypie z astronomami i fizykami z różnych krajów;
  • Projekt obliczeniowy oparty o dane z najlepszych teleskopów na świecie;
  • Aktywności społecznościowe, taki jak wspinaczka, sport, filmy i sesje dokumentalne.

Przyjmowani aplikacji na Summer AstroCamp 2018 jest otwarte od 1 do 30 kwietnia 2018 r. Wymagany jest list motywacyjny, a także list polecający i najnowsze wyniki akademickie. Sugestie i wytyczne dotyczące listu motywacyjnego można znaleźć na witrynie AstroCamp. Osobne wskazówki dla nauczycieli przygotowujących rekomendację także są dostępne na stronie internetowej. Krótka lista kandydatów wybranych na podstawie motywacji i dorobku akademickiego zostanie zaproszona na rozmowy na Skypie w trakcie weekendu 26-27 maja. Kandydaci, którzy z powodzeniem przejdą ten etap otrzymają miejsca na obozie około 1 czerwca i będą musieli potwierdzić udział oraz wypełnić niezbędne dokumenty do 14 czerwca. Pełny regulamin można znaleźć na stronie obozu.

Najlepsze zgłoszenie z Krajów Członkowskich ESO uzyska stypendium oferowane przez ESO, które pokryje opłatę za obóz (warte około 400 EUR, w tym pełne zakwaterowanie i wyżywienie, aktywności obozowe, wewnętrzny przejazd pomiędzy lotniskiem, a Porto, a także ubezpieczenie). Stypendium nie pokrywa kosztów podróży międzynarodowej z kraju ucznia na lotnisko w Porto.

Linki

Kontakt

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Tel: +49 89 320 061 30
Email: tjohnsto@eso.org

Carlos Martins
AstroCamp organiser
Email: astrocamp@astro.up.pt
Email: Carlos.Martins@astro.up.pt

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18021

Zdjęcia

Letni AstroCamp 2017
Letni AstroCamp 2017