Ogłoszenie

Konkurs Catch a Star 2018 rozpoczęty

21 marca 2018

Zapraszamy uczniów z całego świata do wzięcia udziału w konkursie Catch a Star 2018. Jest to europejski konkurs na prace pisemne, z nagrodami, które spowodują, że uczniowie będą wpatrzeni w gwiazdy!

Aby wziąć udział, uczeń powinien nadesłać pisemny raport na astronomiczny temat, który sam wybierze — na przykład: obiekt astronomiczny, zjawisko, obserwacje, problem naukowy lub teoria. Raport należy napisać po angielsku, a jego długość nie może przekroczyć 5000 słów. Uczestnicy mogą pracować w grupach do trzech uczniów plus opiekun, który nie jest uczniem.

Zgłoszenia należy nadsyłać e-mailowo w formie plików PDF na adres astro.edu@gmail.com. Termin przyjmowania zgłoszeń mija o godz.17:00 CET w dniu 14 grudnia 2018 r.

Wybranych zostanie pięciu laureatów, z których każdy będzie miał okazję przeprowadzenia własnych zdalnych obserwacji w Narodowym Obserwatorium Astronomicznym “Rozhen” w Bułgarii, albo odbyć wideokonferencję z zawodowym astronomem. Dodatkowo, dzięki ESO, każdy laureat otrzyma także oprawione zdjęcie przedstawiające teleskopy ESO w Chile, takie jak inspirujący widok panoramy nieba południowego.

Konkurs Catch a Star jest organizowany wspólnie przez European Association for Astronomy Education (EAAE) oraz ESO. Jego celem jest pobudzanie kreatywności i samodzielnej pracy wśród studentów oraz wzmacnianie i poszerzanie ich astronomicznej wiedzy i umiejętności.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na witrynie Catch a Star.

Linki

Kontakt

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6130
Cell: +49 170 867 5293
Email: tjohnsto@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18016

Zdjęcia

Konkurs Catch a Star 2016 rozpoczęty
Konkurs Catch a Star 2016 rozpoczęty