Ogłoszenie

Dzień Dziewcząt w Centrali ESO w Garching w Niemczech

19 stycznia 2018

26 kwietnia 2018 r. ESO weźmie udział w niemieckim Dniu Dziewcząt, w ramach którego firmy technologiczne, uniwersytety i organizacje badawcze otwierają swoje drzwi dla uczennic, aby mogły sprawdzić jak wyglądają zawody naukowe oraz technologiczne i zachęcić dziewczęta do wyboru kariery zawodowej w obszarach nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

Liczba miejsc jest ograniczona. Można się zarejestrować na stronie Dnia Dziewcząt.

Dzień Dziewcząt w ESO zaprezentuje pracę w tej organizacji i pokaże wiele codziennych zajęć, takich jak badania astrofizyczne, projektowanie i integracja mechaniczna i optomechaniczna oraz wiele więcej. Program obejmuje prelekcje, a także warsztaty dotyczące astronomii i inżynierii.

Uczennice dowiedzą się, w jaki sposób budowane są instrumenty astronomiczne, jak się je testuje i jak funkcjonują. Nauczą się także, jak zbierane są dane, a następnie wykorzystywane w badaniach astronomicznych, aby odpowiedzieć na wielkie pytania o Wszechświat. W ten sposób uczennice zobaczą na czym polega praca inżynierów i astronomów w ESO.

Na zakończenie tego wprowadzenia do najbardziej produktywnego na świecie obserwatorium astronomicznego, będzie udostępnione łącze wideo na żywo z Cerro Paranal, domem Bardzo Dużego Teleskopu. Uczennice będą miały okazję porozmawiać z astronomami i inżynierami z ESO pracującymi w odległości 11 000 kilometrów na odległym wierzchołku góry na pustyni Atakama w Chile, 2600 metrów nad poziomem morza.

Prelekcje i warsztaty będą prowadzone w języku niemieckim.

Kiedy:  8:45, czwartek 26 kwietnia 2018 r.

Gdzie: ESO Headquarters, Karl-Schwarzschild-Straße 2, D-85748 Garching bei München, Niemcy

Kto: dziewczęta z klasy ósmej i wyższych.

Linki

Kontakt

Steffi Steins
Human Resources ESO
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6837
Cell: +49 151 1537 3591
Email: ssteins@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18004

Zdjęcia

ESO participates in Germany’s Girls’ Day activities
ESO participates in Germany’s Girls’ Day activities
Po angielsku