Události, výstavy & kampaně

Kromě toho, že ESO předává důležité informace médiím a veřejnosti prostřednictvím tiskových zpráv a snímků, nebo video přenosů, příležitostně také organizuje speciální akce nebo tiskové konference. Příkladem takové akce jsou Dny otevřených dveří, setkání určená k výměně informací a k posílení vztahu mezi ESO a jejím průmyslovými partnery, akce poskytující novinářům informace o důležitých technických a vědeckých novinkách. Informace o nadcházejících a proběhlých akcích je možné nalézt na příslušných stránkách, Akce pro novináře a Speciální akce.     

ESO často koordinuje aktivity pro veřejnost, které se odehrávají u příležitosti významných astronomických úkazů. K dispozici jsou informace o již proběhlých úkazech jako Zatmění Slunce 1999 a Venus Transit 2004Informace o proběhlých astronomických úkazech a akcích s významným podílem zapojením ESO jsou stále k dispozici na webových stránkách ESO.

Pro informace o nadcházejících astronomických úkazech a souvisejících aktivitách ESO s těmito úkazy, prosíme, kontaktujte Oddělení pro vzdělávání a popularizaci ESO (ESO education and Public Outreach Department).

Novinky a akce související se vzdělávacími aktivitami ESO jsou zveřejňovány Kanceláří pro vzdělávání ESO (ESO Educational Office), která nabízí podporu pro vzdělávání v oblasti astronomie astrofyziky především na středoškolské úrovni. To obnáší také zajištění určitých výukových materiálů, kurzů pro učitele a organizaci speciálních vzdělávacích projektů.