eso1419uk — Організаційний реліз
"Зняття дерну"для будівництва E-ELT
Церемонія знаменує ще один важливий крок у процесі створення найбільшого у світі оптичного та інфрачервоного телескопа
19 червня 2014 р.
Сьогодні відбулась церемонія "зняття дерну", котра ознаменувала важливий крок на шляху до будівництва Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT) ESO. Частину 3 км вершини гори Армазонес було підірвано для подальшого її вирівнювання в рамках підготовки до будівництва найбільшого у світі оптичного та інфрачервоного телескопа.
У церемонії "зняття дерну", котра проводилась в обсерваторії Паранал, що на відстані 20 кілометрах від вибухових робіт, взяли участь почесні гості з Чилі та країн-учасниць ESO, а також представники місцевих громад, старші посадові особи проекту та співробітники ESO. Мала місце пряма трансляція даного заходу через Інтернет: також можна переглянути запис події.
Дозвіл на початок підривних робіт було надано заступником Міністра національного надбання Чилі Хорхе Мальдонадо.
Під час церемонії чилійська компанія ICAFAL Ingeniería y Construcción S.A. підірвала верхівку гори Армазонес, порушивши близько 5000 кубічних метрів гірських порід. Це тільки перша частина складного процесу вирівнювання гори, щоб зробити на ній майдан, котрий зможе вмістити 39-метровий телескоп та його величезний купол. А взагалі, то потрібно буде видалити 220 тисяч кубічних метрів гірської породи, щоб звільнити місце для платформи E-ELT, розміри котрої 150 на 300 метрів.
Загальні будівельні роботи на горі Армазонес почалися у березні 2014 року і триватимуть приблизно 16 місяців. До них входять прокладка та обслуговування асфальтованої дороги, будівництво платформи на вершині гори та будівництво технологічної траншеї до вершини [1].
Початок наукової роботи на E-ELT запланований на 2024, коли телескоп почне вирішувати найбільші астрономічні проблеми нашого часу. Очікується, що гігант дозволить розвідку досі невідомих місць Всесвіту. Він буде "найбільшим у світі оком у небо".
Примітки
[1] Повний опис всіх конструкцій, котрі будуть зведені на горі Армазонес, подано в E-ELT Construction Proposal - 264 сторінковому документі із докладним описом всіх частин проекту, а також у зведенні. У червні 2011 року Рада ESO затвердила оновлений головний проект телескопа, а в грудні 2012 повністю прийняла Програму E-ELT (див. також ann13019, ann13033 та ann13042).
Детальніше
Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".
Посилання
- Watch a recording of the blasting event online
- Information about the E-ELT
- Artist’s impressions of the E-ELT
- E-ELT design
- E-ELT Programme
- Virtual Tour of Paranal and Armazones (before the civil works)
- Road to Armazones Started
Контакти
Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com
Lars Lindberg Christensen
Head of ESO ePOD
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6761
Стільниковий: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org
Про реліз
Реліз №: | eso1419uk |
Назва: | Cerro Armazones, Extremely Large Telescope |
Тип: | Unspecified : Technology : Observatory : Telescope |
Facility: | Extremely Large Telescope |