eso1316uk — Фото-реліз

Молоді, гарячі та блакитні

Зорі у скупченні NGC 2547

27 березня 2013 р.

Ці чудові яскраві блакитні "космічні бризки" є скупченням NGC 2547 - групою недавно сформованих зірок у південному сузір'ї Парусів. Зображення було зроблене із використанням даних від Камери Широкого Поля на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії ESO Ла Сіла в Чилі.

Всесвіт є доволі старим, оскільки його вік становить приблизно 13.8 млрд. років. Наша галактика, Чумацький Шлях, також давня - деяким із її зірок більше ніж 13 мільярдів років (eso0425). Проте процеси досі тривають: нові об'єкти утворюються, а старі гинуть. На даному зображенні ви можете побачити таких новачків - молодих зірок, що утворюють скупчення NGC 2547.

Але як насправді молода ця космічна молодь? Хоча їх точний вік залишається невизначеним, астрономи підрахували, що зорям у NGC 2547 десь від 20 до 35 мільйонів років. На слух воно наче і не "молодо". Хоча наше Сонце має 4600 мільйонів років, але і воно ще не досягло середнього віку. Якщо це перекласти на людей, то співвідношення Сонця до цих молодих зірок - це як 40-річний чоловік та трьох місячні немовлята.

Більшість зірок утворюють не відокремлено, а в великих скупченнях, котрі налічують від кількох десятків до декількох тисяч зірок. У той час, як NGC 2547 містить багато гарячих яскравих блакитних зірок, що є вірною ознакою їх молодості, ви також можете знайти кілька старих жовтих та червоних зірок, котрі вже перетворились на червоних гігантів. Подібні розсіяні зоряні скупчення зазвичай мають порівняно коротке життя, порядку декількох сотень мільйонів років. Потім вони розпадаються, а їх зорі віддаляються одна від одної.

Скупчення є ключовими об'єктами для астрономів, котрі досліджують, як зорі розвиваються на протязі свого життя. Всі зорі скупчення утворились із тієї ж матерії приблизно одночасно, що полегшує визначення інших зоряних властивостей.

NGC 2547 знаходиться у південному сузір'ї Парусів на відстані близько 1500 світлових років від Землі. Воно є досить яскравим, щоб бути видним у бінокль. Скупчення було відкрите французьким астрономом Ніколя-Луї де Лакайлем у 1751 році під час астрономічної експедиції на мисі Доброї Надії у південній Африці за допомогою крихітного телескопа із об’єктивом меншим за два сантиметри.

Між яскравих зорями на даному зображенні ви можете побачити багато інших об'єктів, а особливо при його збільшенні. Багато із них є слабкими або більш далекими зорями Чумацького Шляху, але деякі нечіткі протяжні об'єкти - то далекі галактики, розташовані у полі зору далеко за зорями.

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1316.

Про реліз

Реліз №:eso1316uk
Назва:NGC 2547
Тип:Milky Way : Star : Grouping : Cluster : Open
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

Young stars in the open star cluster NGC 2547
Young stars in the open star cluster NGC 2547
тільки на англійській
The open star cluster NGC 2547 in the constellation of Vela
The open star cluster NGC 2547 in the constellation of Vela
тільки на англійській
Wide-field view of the open star cluster NGC 2547
Wide-field view of the open star cluster NGC 2547
тільки на англійській

Відео

Zooming into the open star cluster NGC 2547
Zooming into the open star cluster NGC 2547
тільки на англійській
A close look at the young stars in the open star cluster NGC 2547
A close look at the young stars in the open star cluster NGC 2547
тільки на англійській