eso1309uk — Фото-реліз

Змітання пилу із космічного "омара"

Нове інфрачервоне зображення NGC 6357 від VISTA

20 лютого 2013 р.

Нове зображення від телескопа ESO VISTA показує небесний краєвид сяючої газової хмари та пилові "вусики" навколо гарячих молодих зірок. Інфрачервоний погляд розкриває зоряні ясла, відомі як NGC 6357, в дивовижному новому світлі. Зображення було отримане в рамках огляду VISTA, що наразі сканує Чумацький Шлях у спробі зіставити структуру нашої Галактики та пояснити, як вона утворилась.

Розташована на відстані близько 8000 світлових років від Землі в сузір'ї Скорпіона, NGC 6357, котру іноді називають на прізвисько туманність "Омар" [1] через такий її вигляд, є частиною простору, заповненого величезними хмарами газу та завитками темного пилу. Ці хмари формують зорі, у тому числі масивні гарячі, що яскраво біло-блакитно сяють у видимому світлі.

Для зображення використані дані від телескопа ESO VISTA (Оптичний та Інфрачервоний Оглядовий Телескоп для Астрономії) із обсерваторії Паранал в Чилі. Це всього лише мала частина величезного огляду, що називається Змінні VISTA в Via Lactea (VVV), завданням якого є одержання зображень центральної частини Галактики (eso1242). Нове зображення об’єкта разюче відрізняється від тих, котрі отримані у видимому світлі, як наприклад, отримане за допомогою 1.5 м данського телескопа в обсерваторії Ла Сілла, оскільки інфрачервоне випромінювання може проникати крізь пилове покривало, шо огортає об'єкт [2].

Вважалось, що одна із яскравих молодих зірок в NGC 6357, відома як Pismis 24-1, є найбільш масивною із відомих, аж поки не було виявлено, що там насправді може бути щонайменше три величезних яскравих зорі, кожна майже у 100 разів масивніша від нашого Сонця. Хоч і так, але ці зорі і далі залишаються важковаговиками - одними із найбільш масивних у нашому Чумацькому Шляху. Pismis 24-1 є найяскравішим об'єктом у зоряному скупченні Pismis 24 - гроні зірок, котрі, як це вважається, сформувались в один час в середині NGC 6357.

Наразі VISTA є найбільшим та найпотужнішим оглядовим телескопом, призначеним для зйомок неба в інфрачервоному світлі. Дослідження VVV сканує центральну опуклість ("балдж") та ділянкиз площини нашої Галактики, щоб створити величезний набір даних, котрий допоможе астрономам дізнатися більше про походження, ранній період життя та структуру Чумацького Шляху.

Частини NGC 6357 також спостерігалися  за допомогою Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA) (див. heic0619a) та Дуже Великикого Телескопа (VLT) ESO (див. eso1226a). Вони надали зображення різних частин цього регіону у видимому світлі. Порівнюючи їх із новим інфрачервоним, ми бачимо деякі разючі відмінності: в інфрачервоному великі пасма червоного відтінку матеріалу значно менші, а бліді "вусики" фіолетового газу виходять із різних частин туманності.

Примітки

[1] Іноді туманністю "Омар" також називають іншу дивовижну область зореутворення Messier 17 (eso0925), хоча цей об'єкт більш відомий, як туманність "Омега".

[2] Інфрачервоні спостереження можуть виявити особливості, котрі не можна побачити на зображеннях у видимому світлі через ряд причин: тому що об'єкт занадто холодний, його не видно через густий пил, або він дуже далеко, тобто світло від нього зміщене до червоного кінця спектра через вплив розширення Всесвіту.

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT & Survey Telescopes Press Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1309.

Про реліз

Реліз №:eso1309uk
Назва:NGC 6357
Тип:Milky Way : Nebula : Type : Star Formation
Facility:Visible and Infrared Survey Telescope for Astronomy
Instruments:VIRCAM

Зображення

The Lobster Nebula seen with ESO’s VISTA telescope
The Lobster Nebula seen with ESO’s VISTA telescope
тільки на англійській
The stellar nursery NGC 6357 in the constellation of Scorpius
The stellar nursery NGC 6357 in the constellation of Scorpius
тільки на англійській
Wide-field view of the area of NGC 6357
Wide-field view of the area of NGC 6357
тільки на англійській
Comparison of VISTA image of NGC 6357 with a visible light image
Comparison of VISTA image of NGC 6357 with a visible light image
тільки на англійській

Відео

Zooming in on a VISTA infrared image of NGC 6357
Zooming in on a VISTA infrared image of NGC 6357
тільки на англійській
Comparison of VISTA image of NGC 6357 with a visible light image
Comparison of VISTA image of NGC 6357 with a visible light image
тільки на англійській