eso1207uk — Фото-реліз

Кишенькове зореутворення

01 лютого 2012 р.

Дане нове зображення показує зоряні ясла, що називаються NGC 3324. Воно було одержане із використанням Камери Широкого Поля (WFI) на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії Ла Сілла (Чилі). Інтенсивне ультрафіолетове випромінювання від кількох гарячих молодих зірок в NGC 3324 стало причиною світіння газової хмари насиченими кольорами та витворення порожнин у навколишньому газі та пилу.

NGC 3324 перебуває у південному сузір'ї Кіля на відстані приблизно 7500 світлових років від Землі. Воно розташоване на північній околиці хаотичного середовища туманності Кіля, яка була скульптором багатьох інших "кишенькових" зореутворень (eso0905). Багате родовище газу та пилу в частині NGC 3324 підживлювало спалах зореутворення кілька мільйонів років тому, що призвело до утворення декількох здоровенних дуже гарячих зірок, які займають чільне місце на цьому новому зображенні.

Зоряні вітри та інтенсивне випромінювання цих молодих зірок розвіяли порожняву в навколишньому газі та пилу. Її добре видно як і "стіну" матерії праворуч від центру цього зображення. Ультрафіолетове випромінювання від гарячих молодих зірок вибиває електрони з атомів водню, котрі ними потім знову захоплюються. Такі каскадні переходи електронів через енергетичні рівні призводять до характерного світіння темно-малинового кольору, котре свідчить про межі поширення дифузного газу. Інші кольори походять від інших хімічних елементів: через характерне світіння двічі іонізованого кисню центральні частини туманності постають у зеленувато-жовтих тонах.

Спостерігачі туманностей можуть знайти подоби у цих космічних хмарах як то ми їх знаходимо дивлячись на звичайні хмари. Одним із прізвиськ частини NGC 3324 є "Туманність Габріели Містраль" в честь чилійської поетеси, яка удостоєна Нобелівської премії [1]. Межа правого краю газо-пилової "стіни" із "випуклістю" в центрі дуже схожа на профіль людського обличчя.

Прониклива здатність Камери Широкого Поля (WFI) на 2.2 м телескопі MPG/ESO обсерваторії Ла Сілла також показує багато темних деталей у NGC 3324. Частинки пилу в цих зонах поглинають світло від тла сяючого газу, створюючи темні мережива, які додають іще один шар до багатої структури загального плану.

Гострий зір Космічного Телескопа Хаббл в минулому також "тренувався" на NGC 332. Хаббл може виділити більш тонкі деталі, ніж на панорамному зображенні від WFI, але він має набагато менше поле зору. Паралельне використання цих двох інструментів може забезпечити як крупний план, так і загальний вигляд.

Примітки

[1] Подальше пояснення і порівняння зображень можна знайти на сайті астронома-аматора Даніеля Вершаце (Daniel Verschatse): http://www.verschatse.cl/nebulae/ngc3324/medium.htm.

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO).
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1207.

Про реліз

Реліз №:eso1207uk
Назва:Eta Carinae, NGC 3324
Тип:Milky Way : Nebula
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

The star formation region NGC 3324
The star formation region NGC 3324
тільки на англійській
The star formation region NGC 3324 in the constellation of Carina (The Keel)
The star formation region NGC 3324 in the constellation of Carina (The Keel)
тільки на англійській
Digitized Sky Survey image of Eta Carinae Nebula
Digitized Sky Survey image of Eta Carinae Nebula
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the star formation region NGC 3324
Zooming in on the star formation region NGC 3324
тільки на англійській