eso1152uk — Фото-реліз

Галактика квітне новими зорями

Оглядовий Телескоп одержав панорамне зображення NGC 253

15 грудня 2011 р.

Оглядовий Телескоп VLT (VST) вловив красу близької спіральної галактики NGC 253. Новий портрет є найбільш докладним та широким зі всіх дотепер існуючих зображень цього об'єкта та його околиць. Він показує, що VST - новітній телескоп в обсерваторії ESO Паранал, надає широкі види небесних об’єктів, а також пропонує вражаючу чіткість зображень.

NGC 253 проблискує на відстані близько одинадцяти з половиною мільйонів світлових років від Землі в південному сузір'ї Скульптор. Її часто називають просто "Галактика Скульптор", хоча серед інших описових назв є "Срібна Монета" або "Галактика Срібний Долар". Добре дивитися на NGC 253 в бінокль, бо вона є однією з найяскравіших галактик на небі після великої галактичної сусідки Чумацького Шляху - галактики "Туманність Андромеди".

Астрономи відзначають в NGC 253 повсюдне активне зореутворення, через що й назвали її галактикою "зореутворення" [1]. Багато яскравих скупчень, котрі наче поцяткували галактику, є зоряними яслами, де гарячі молоді зірки щойно запалилися. Потоки випромінювання, котрі виходять із цих гігантських блакитно-білих "дітей" змушують навколишні газові хмари водню світитися яскравіше (на зображені - це сяйво зеленого кольору).

Дана недалека спіральна галактика була виявлена ​​німецько-англійським астроном Кароліною Гершель, сестрою знаменитого астронома Вільяма Гершеля, коли вона шукала комети в 1783 році. Гершелі були б у захваті від чіткого та багатого на подробиці зображення NGC 253, котре надав VST.

Наше зображення NGC 253 було прийняте під час фази наукової перевірки VST - це коли наукова продуктивність телескопа оцінюється до початку його вступу в науково-дослідні роботи. Одержані на VST дані були поєднані із ІЧ-зображеннями від VISTA (eso0949) для ототожнення молодого покоління зірок у NGC 253. Дане зображення має більш ніж 12 000 пікселів напівпереки. Чудові умови неба над обсерваторією Паранал (ESO) у поєднанні з прекрасною оптикою телескопа призвели до чіткого відображення зірок на всьому полотні.

VST є 2.6 м оглядовим телескопом із широким кутом зору на один градус, що у два рази ширше від повного Місяця [2]. Програма спостережень на VST є спільним підприємством між INAF - Астрономічною Обсерваторією Каподімонте (Неаполь, Італія) та ESO (eso1119). "Серцем" телескопа є 268-мегапіксельна камера OmegaCAM, спеціально розроблена для швидкої картографії неба із дуже високою якістю зображень. VST є найбільшим у світі телескопом, сконструйованим виключно для оглядів неба у видимому світлі, чим доповнює інфрачервоний оглядовий телескоп VISTA (ESO), котрий також розташований на Параналі.

Маштабування цієї нової картини не тільки дозволяє дуже докладно розглянути зореутворення у спіральних рукавах галактики, а й показує дуже багату палітру набагато більш далеких галактик далеко за межами NGC 253.

Примітки

[1] Додаткові подробиці NGC 253 були виявлені Дуже Великим Телескопом (VLT) ESO поряд із зображеннями від Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA). Ці інструменти в 2009 році показали, що в центрі NGC 253 знаходиться надмасивна чорна діра із властивостями, дуже схожими на властивості чорної діри, котра ховається в ядрі Чумацького Шляху (див. прес-реліз ESO eso0902).

[2] Зображення, представлене тут, було обрізане: тобто воно трохи менше,ніж повне поле зору VST.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Massimo Capaccioli
University of Naples Federico II and INAF-Capodimonte Astronomical Observatory
Naples, Italy
Телефон: +39 081 557 5601
Стільниковий: +39 335 677 6940
Email: capaccioli@na.infn.it

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1152.

Про реліз

Реліз №:eso1152uk
Назва:NGC 253
Тип:Local Universe : Galaxy : Activity : Starburst
Facility:VLT Survey Telescope
Instruments:OmegaCAM

Зображення

Wide-field view of NGC 253 from the VLT Survey Telescope
Wide-field view of NGC 253 from the VLT Survey Telescope
тільки на англійській
The galaxy NGC 253 in the constellation of Sculptor
The galaxy NGC 253 in the constellation of Sculptor
тільки на англійській
Wide-field view of the sky around NGC 253
Wide-field view of the sky around NGC 253
тільки на англійській

Відео

Zooming in on NGC 253
Zooming in on NGC 253
тільки на англійській