eso1139uk — Організаційний реліз

Чилі дарує землю для E-ELT

13 жовтня 2011 р.

На сьогоднішній церемонії в Сантьяго (Чилі), чилійський Міністр закордонних справ Альфредо Морено та Генеральний Директор ESO Тім де Зеу підписали угоду щодо землі для Європейського Надзвичайно Великого Телескопа. Дана угода між ESO та чилійським урядом включає в себе дарування земельної ділянки для телескопа, а також довгострокову поступку щодо охоронної території навколо нього та підтримку з боку уряду Чилі у створенні E-ELT.

Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT з його головним дзеркалом 40 метрового класу, вже охрестили "найбільшим в світі оком в небо". У березні 2010 року, гора Армазонес (область Антофагаста у Чилі) була обрана ESO в якості майбутнього місця для E-ELT. Новий телескоп буде інтегрований із обсерваторією Паранал, де працюють Дуже Великий Телескоп (VLT), VLT інтерферометр та оглядові телескопи. Гора Паранал знаходиться всього в 20 кілометрах від гори Армазонес і велика частина інфраструктури може бути розділена між цими двома місцями.

Дана угода являє собою ще один значний внесок у науково-технічне співробітництво між Чилі і ESO, яке почалося в 1963 році після підписання першої угоди. ESO та Чилі співпрацювали у багатьох спільних астрономічних проектах, пов'язаних із науковим приладдям та технологіями, а також із підготовками вчених, інженерів та техніків з метою подальшого розвитку астрономічної компетентності та поінформованості у країні, котра є одним з провідних астрономічних регіонів світу.

"Дана угода дозволяє побудувати E-ELT як частину системи VLT. Це також значно збільшує нашу участь та співпрацю з чилійською спільнотою, надає додаткові можливості для великих відкриттів та технічного прогресу", сказав Тім де Зеу, Генеральний Директор ESO.

Угода включає пожертвування 189 км2 землі навколо гори Армазонес для установлення E-ELT, а також поступки на 50 років, які мають відношення до навколишньої території, що складає додаткові 362 км2. Вона буде захищати E-ELT від світлового забруднення та видобутку корисних копалин. Таким чином, при нинішніх 719 км2 землі навколо Серро Паранал, загальна площа окружної території комплексу "Паранал-Армазонес" досягне 1270 км2.

Чилійський Міністр закордонних справ Альфредо Морено сказав: "Присутність в нашій країні ESO та проекту E-ELT є важливою демонстрацією нашого інтересу у сприянні технологіям та науці ..."

Чилійський уряд також заявив про свою прихильність забезпечити підтримку інфраструктури, як то підтримка дорожньої системи від обсерваторії до Антофагасти, допомога в підключенні обсерваторії Паранал до національної електричної мережі, а також допомога у вивченні можливих поновлюваних джерел живлення.

В обмін на це, ESO погодилися на 10% збільшити частку спостережного часу на E-ELT для пропозицій від чилійських астрономів. Принаймні три чверті їх буде виділено пропозиціям від чилійських астрономів у співпраці з астрономами із країн-членів ESO. Це допоможе розвитку міжнародного співробітництва - основного складника в меганауковому проекті такого масштабу.

E-ELT є найбільш претензійним до теперішнього часу проектом Європейської Південної Обсерваторії. З початком спостережень, запланованих на початок наступного десятиріччя, E-ELT буде вирішувати найбільші наукові проблеми нашого часу та прагнути до нових висот, як то: відстеження схожих на Землю планет навколо інших зірок у їх "зонах життя", де воно могло б існувати.

Примітки

Інформація про E-ELT: http://www.eso.org/public/teles-instr/e-elt.html

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Massimo Tarenghi
ESO Representative in Chile
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3143
Стільниковий: +56 9 98 95 81 25
Email: mtarengh@eso.org

Lars Lindberg Christensen
Head, ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Телефон: +49-89-3200-6761
Стільниковий: +49-173-3872-621
Email: lars@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1139.

Про реліз

Реліз №:eso1139uk
Назва:Cerro Armazones, Extremely Large Telescope
Тип:Unspecified : Technology : Observatory
Facility:Extremely Large Telescope

Зображення

Land around E-ELT and VLT (artist’s impression)
Land around E-ELT and VLT (artist’s impression)
тільки на англійській
Signature of the agreement for the donation of land for the E-ELT
Signature of the agreement for the donation of land for the E-ELT
тільки на англійській
Land around E-ELT and VLT (artist’s impression)
Land around E-ELT and VLT (artist’s impression)
тільки на англійській
Historical photo from the early site testing of Armazones
Historical photo from the early site testing of Armazones
тільки на англійській
The E-ELT on Cerro Armazones (artist's impression)
The E-ELT on Cerro Armazones (artist's impression)
тільки на англійській

Відео

The area around Paranal and Armazones
The area around Paranal and Armazones
тільки на англійській