eso1113uk — Фото-реліз

Небесний феєрверк із згасаючих зірок

13 квітня 2011 р.

Дане зображення туманності NGC 3582, яке було одержане Камерою Широкого Поля (WFI) 2.2 м телескопа MPG/ESO обсерваторії Ла Сілла ESO в Чилі, показує гігантські петлі газу, котрі мають разючу подібність до сонячних протуберанців. Вважається, що вони були викинуті згасаючими зірками. Але й нові зірки також утворилися в цих зоряних яслах. Ці активні молоді зірки випускають інтенсивне ультрафіолетове випромінювання, котре робить світним газ туманності, створюючи вогненний прояв, показаний тут.

NGC 3582 є частиною великої області зореутворення в Чумацькому Шляху, званої RCW 57. Вона розташована недалеко від центральної площини Чумацького Шляху в південному сузір'ї Кіля (Кіль Ясонового корабля Арго, Арго). Джон Гершель в 1834 році вперше побачив цю сукупну область світного газу та темних пилових хмар, під час свого перебування в Південній Африці.

Деякі з зірок, що утворюють в таких регіонах, як NGC 3582 набагато масивніші, ніж Сонце. Ці велетенські зірки випромінюють енергію вражаючими нормами і мають дуже коротке життя, в кінці якого вибухають, як наднові. Матеріал, викинутий під час цих вражаючих подій, створює химери в навколишньому газі і пилу. Така вірогідна причина петель, видимих ​​на зображенні.

Це зображення було зроблене через кілька фільтрів. Дані від Камери Широкого Поля (WFI), отримані через червоний фільтр, дали зображенню зелений і червоний кольори. Дані, отримані через фільтр, який виділяє характерне червоне світіння водню, також дали червоний колір. Додаткові інфрачервоні дані від Digitized Sky Survey показані синім кольором.

Зображення було оброблено із використанням даних спостережень ESO, віднайдених Джо Депаскуале з США [1], який брав участь в конкурсі астрофотографії Приховані Скарби ESO 2010 [2]. Конкурс був організований ESO в жовтні-листопаді 2010 року для всіх, кому подобається робити красиві зображення нічного неба із використанням астрономічних даних, отриманих з допомогою професійних телескопів.

Примітки

[1] Джо знайшов та визначив набори даних в архівах ESO, котрі він використав, щоб скласти зображення NGC 3582, яке посіло високе десяте місце в ряді з майже ста конкурсних робіт . Його авторські роботи можна подивитися тут.


[2]
Конкурс “Приховані Скарби ESO 2010” дав астрономам-аматорам можливість пошуку астрономічних даних в великих архівах ESO в надії знайти добре приховані перлини Космосу, котрі учасники повинні були “відполірувати”. Щоб дізнатися більше про Приховані Скарби, відвідайте http://www.eso.org/public/outreach/hiddentreasures/

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримують 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює в трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 42-метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1113.

Про реліз

Реліз №:eso1113uk
Назва:NGC 3582
Тип:Milky Way : Nebula : Type : Star Formation
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

Wide Field Imager view of the star formation region NGC 3582
Wide Field Imager view of the star formation region NGC 3582
тільки на англійській
NGC 3582 in the constellation of Carina
NGC 3582 in the constellation of Carina
тільки на англійській
Wide-field view of the sky around NGC 3582
Wide-field view of the sky around NGC 3582
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the star-forming region NGC 3582
Zooming in on the star-forming region NGC 3582
тільки на англійській