Ранкове світло над Ла Сілла
Перед вами обсерваторія ESO Ла Сілла на тлі Чумацького Шляху. Заснована в 1960-х роках, Ла Сілла стала першою обсерваторією ESO, побудованою в Чилі.
На пагорбі, по лівий бік від центру цього зображення, видно прямокутну башту Телескопа Нової Технології (NTT), а у центрі бачимо півсферу башти 3.6 м телескопа ESO. 3.58 м NTT розпочав роботу у 1989 році, ставши першим у світі телескопом, головне дзеркало якого має комп'ютерне управління. Воно є доволі гнучким, що дозволяє активно регулювати форму дзеркальної поверхні під час спостережень, щоб зберегти оптимальну якість отримуваних зображень. Ця технологія, відома як активна оптика, на сьогодні застосовується до всіх основних сучасних телескопів, в числі яких Дуже Великий Телескоп (VLT) в обсерваторії Паранал. Також вона буде на майбутньому Європейському Надзвичайно Великому Телескопі (E-ELT).
Ла Сілла є домівкою для кількох інших телескопів, в числі яких Шведсько-ESO Субміліметровий Телескоп (SEST) та роботизований TAROT, який використовується для моніторингу швидкоплинних космічних явищ, таких як гамма-спалахи.
Дана світлина була зроблена фотоамбасадором ESO Хосе Хоакіном Пересом. Коли Хосе не зайнятий отриманням приголомшливих світлин нічного неба, він працює агрономом, котрий присвячує свій час захисту культур у центральній частині Чилі.
Припис:ESO/J. Pérez