Wings for Science пролітають над ALMA

Прекрасна світлина, зроблена у грудні 2012, показує параблічні антени Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) [1] - наразі найбільшого у світі астрономічного проекту, що розташований на плато Чахнантор у чилійських Андах. Великі антенти мають у поперечнику по 12 м, а менші дванадцять із поперечниками по 7 м, що згруповані у центральній частині зображення, утворюють Компактний Масив ALMA (ACA). Після остаточного завершення, загальна кількість антен становитиме 66.

ESO розпочала партнерство із проектом ORA "Wings for Science", що є некомерційною організацією, котра пропонує повітряну підтримку громадських наукових організацій по всьому світі протягом цілого року. Два учасники команди проекту "Wings for Science" Клементін Бакрі і Адрієн Норм’є, котрі пілотують спеціальний екологічний надлегкий літак [2], із повітряного простору допомагають вченим, починаючи від відбору проб повітря - і до питань археології, спостережень біорізноманіття та 3D-моделювання місцевості.

Короткі фільми та чудові зображення, які виробляються під час польотів, використовують із освітньою метою та для просування місцевих досліджень. Дана кругосвітня повітряна подорож почалась у червні 2012 року, а завершиться у червні 2013 року приземленням на Паризькому авіасалоні.

Примітки

[1] Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. ALMA в Європі фінансується ESO, в Північній Америці - Національним Науковим Фондом США (NSF) у співпраці з Національною Радою Досліджень Канади (NRC) і Національною Науковою Радою Тайваню (NSC), в Східній Азії - Національними Інститутами Природничих Наук (NINS) Японії в співпраці з Академією Сініца (AS) в Тайвані. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), яка управляється корпоративною Асоціацією Університетів (AUI), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

[2] Надлегкий літак Pipistrel Virus SW 80, удостоєний нагород NASA, використовую тільки 7 літрів палива на 100 км - це менше, ніж більшість автомобілів.

Посилання

Припис:

Clem & Adri Bacri-Normier (wingsforscience.com)/ESO

Про зображення

ID:potw1317a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:29 квітня 2013 р. 10:00
Розмір:5760 x 3112 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Telescope

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
270,5 Кб
1280x1024
425,8 Кб
1600x1200
595,5 Кб
1920x1200
700,4 Кб
2048x1536
908,9 Кб