ALMA та зоряна ніч - радість споглядання

Кришталево чисте небо у будь-яку ніч - це завжди радість споглядання. Але якщо ви на плато Чахнантор - в одному із найкращих місць для астрономічних спостережень, яке в чилійських Андах на висоті 5000 м над рівнем моря, це може бути переживанням, котре ви пам'ятатимете все своє життя.

Дане панорамне зображення плато Чахнантор показує антени Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) на тлі вражаючого нічного зоряного неба.

На передньому плані ми бачимо деякі антени ALMA, що працюючи разом. Плато виглядає вигнутим через ефект від ширококутного об'єктиву. ALMA є найпотужнішим у світі телескопом для вивчення Всесвіту в субміліметровому та міліметровому діапазоні хвиль. Будівельні роботи на ALMA будуть завершені у 2013 році, коли в дію буде введено 66 подібних високоточних антен. В даний час телескоп перебуває на своїй початковій стадії ранніх наукових спостережень. Хоча його не повністю побудовано, телескоп вже надає видатні результати, випереджаючи всі інші подібні субміліметрові масиви.

У небі над антенами сяють незліченні зорі, неначе далекі коштовності. Також виділяються два інших відомих небесних об'єкти. Перший - це Місяць, що увінчує зображення. Другий - це Чумацький Шлях, неначе імлисте пасмо крізь небо, затьмарене Місяцем. Темні місця в межах смуги є ділянками, де світло від зірок заблоковане міжзоряним пилом.

Дане фото одержане фото-амбасадором ESOБабаком Тафреші. Бабак також є засновником The World At Night - міжнародної програми створення та показів колекції чудових фотографій та покадрового відео найкрасивіших та історичних мість світу на нічному тлі зірок, планет та небесних явищ.

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі.  Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1238a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:17 вересня 2012 р. 10:00
Розмір:4500 x 1688 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, Panorama
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Telescope

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
226,9 Кб
1280x1024
341,8 Кб
1600x1200
472,6 Кб
1920x1200
565,7 Кб
2048x1536
647,0 Кб