Лазерна "опорна зоря" "підмітає" зоряне небо

На цьому чудовому зображенні, отриманому Жюльєном Жіраром, ми бачимо, як потужний лазерний промінь із Дуже Великого Телескопа (VLT) ESO "малює" нічне небо над чилійською пустелею Атакама. Обертання Землі під час 30-и хвилинної експозиції та рух лазеру під час стеження за об’єктом - ось чому промінь виглядає віялом. Це також пояснює, чому зорі розтягнуті у криві стежки, являючи тонкі відмінності в своїх кольорах.

Лазер використовується, щоб створити на небі цяточку світла (штучну "зірку") за рахунок світіння іонізованих атомів натрію в атмосфері Землі на висоті 90 км. Вимірювання даної так званої "опорної зорі" використовується для корекції ефекту розмиття атмосфери під час астрономічних спостережень у методі, відомому як адаптивна оптика. Хоча доволі яскраві звичайні зірок також використовуються для систем адаптивної оптики, лазерна "опорна зоря" може знаходитись там, де для нас це необхідно, завдяки чому адаптивна оптика може бути використана для спостереження об’єктів по усьому небі.

На світлині видно чотири великих башти 8.2 м телескопів VLT разом із меншим Оглядовим Телескопом VLT (VST) на задньому плані. Жюльєн є астрономом ESO, котрий постійно живе в Чилі та працює на VLT. У ніч, коли було зроблене дане фото, він допомагав проводити спостереження на правому телескопі і скористався можливістю, щоб встановити свою камеру на фотографічному штативі, перш ніж повернутися в будівлю управління, щоб провести спостереження.

Через обертання куполів телескопів під час тривалої експозиції, вони виглядають дещо розмитими. Також можна побачити слабкі люнцюжки світла - це люди із ліхтариками проходили між телескопами.

Жюльєн виклав цю світлину в Your ESO Pictures Flickr group. Дана група регулярно переглядається у пошуках кращих фотографій, котрі обираються, щоб бути показаними в наших популярних випусках "Зображення Тижня", або в нашій галереї. У 2012 році в рамках 50-ю річниці Європейської Південної Обсерваторії, ми також вітаємо ваші зображення, пов’язані з історією ESO.

Посилання

Припис:

Про зображення

ID:potw1234a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:20 серпня 2012 р. 10:00
Розмір:4316 x 2876 px

Про об’єкт

Назва:Very Large Telescope
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Facility

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
182,5 Кб
1280x1024
271,2 Кб
1600x1200
370,8 Кб
1920x1200
433,7 Кб
2048x1536
559,0 Кб