Водоспади Чумацького Шляху

Багато астрономічних фотографій зображують чудові небесні види і ця не є винятком. Тим не менш, в даній панорамі є щось незвичайне. За Дуже Великим Телескопом (VLT) ESO видно два зоряних потоки, котрі сходять донизу, наче водопади, або ж здіймаються до небес, як стовпи диму. Це тому, що дана панорама охоплює все небесне склепіння від зеніту до горизонту та на всі 360 градусів навколо. Два потоки насправді є однією смугою площини нашої галактики Чумацького Шляху, що аркою простирається на небі від горизонту до горизонту. Окільки вона проходить над головою, то здається розкиданою по всьому верхньому краї панорами через неминуче спотворення зовнішнього вигляду, котре буває при спробі відобразити небесне склепіння на плоскому прямокутному зображенні.

Щоб зрозуміти картину, уявіть, що її лівий край приєднаний до правого, створюючи кільце навколо вас, а верхній край звертається в одну точку над головою. Таким чином, зображення охоплює все небесне склепіння над вами.

На лівій частині зображення, над будівлею обсерваторії можна побачити вітровказівник на опорі. Зліва від нього яскрава пляма Малої Магелланової Хмари, сусідки нашої галактики. Праворуч, у площині Чумацького Шляху, бачимо червонувате світіння туманності Кіля. Над нею темна туманність Вугільний Мішок, поруч із Південним Хрестом, а трохи вище видно дві яскраві зорі - то альфа і бета Центавра. Чотири високих споруди - це башти 8.2 м Головних Телескопів групи VLT. Між ними двома, на правій частині зображення, видно малу башту Оглядового Телескопа VLT. Далі праворуч планета Венера сяє над горизонтом.

Дана панорама, яка показує не тільки VLT на вершині гори Паранал, але і чудове небо, котре обсерваторія досліджує, була створена фото-амбасадором ESO Сержем Брюньє. Так само, як передові сучасні технології VLT розширюють наше уявлення про Всесвіт, Серж використовував найсучасніші фотографічні методи, щоб захопити всю небесну півкулю в одному зображенні, що є набагато більше, ніж наші очі могли б побачити за один погляд.

Посилання

Припис:

ESO/S. Brunier

Про зображення

ID:potw1224a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:11 червня 2012 р. 10:00
Розмір:7815 x 2936 px
Field of View:360° x 135.2°

Про об’єкт

Назва:Milky Way, Panorama, Very Large Telescope
Тип:Unspecified : Technology : Observatory
Unspecified : Sky Phenomenon : Night Sky : Milky Way

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
178,1 Кб
1280x1024
248,6 Кб
1600x1200
336,3 Кб
1920x1200
423,1 Кб
2048x1536
449,5 Кб