Південний Чумацький Шлях над ALMA

Фото-амбасадор ESO Бабак Тафреші сфотографував цей чудовий образ антен Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) на тлі пишноти Чумацького Шляху. Багатство неба на зображенні свідчить про неперевершені умови для астрономічних спостережень на 5 км висоті плато Чахнантор в чилійській пустелі Атакама.

Зображення показує сузір'я Кіля та Вітрил. Темні клаптики пилових хмар Чумацькому Шляху утворюють низку від трохи ліворуч середини верхньої частини зображення навкіс до низу. Яскраво-помаранчева зоря в верхній лівій частині - то Сухайль в Парусах, а схожа на неї помаранчева зоря ближче до середини - то Авіор в Кілю. Неподалік ми бачимо три яскравих блакитних зорі, котрі наче складають літеру "L": дві лівих належать до сузір’я Парусів, а права до сузір’я Кіля. Нижче цих зірок, саме в центрі зображення рожевим сяйвом мерехтить туманність Кіля (eso1208).

ESO - європейський партнер ALMA, надає до складу телескопа 25 антен із загального числа 66. Дві антени ближче до камери, на котрих уважний глядач може знайти маркування "DA-43" і "DA-41", є взірцями подібних європейських антен. Будівництво повного масиву ALMA буде завершено в 2013 році, але телескоп вже проводить наукові спостереження із частковою антенною решіткою.

Бабак Тафреші є засновником The World At Night - міжнародної програми створення та показів колекції чудових фотографій та покадрового відео найкрасивіших та історичних мість світу на нічному тлі зірок, планет та небесних явищ.

ALMA - міжнародний астрономічний об’єкт. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), яка управляється корпоративною Асоціацією Університетів (AUI), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1222a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:28 травня 2012 р. 10:00
Розмір:5315 x 3544 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, Milky Way
Тип:Unspecified : Sky Phenomenon : Night Sky : Milky Way
Unspecified : Technology : Observatory

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
361,7 Кб
1280x1024
594,3 Кб
1600x1200
852,9 Кб
1920x1200
1017,5 Кб
2048x1536
1,3 Мб