Полювання на Всесвіт у форматі Ultra High Definition

Capturing the ultra high definition Universe
Capturing the ultra high definition Universe (annotated)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

Дана світлина, що зроблена в обсерваторії ESO Паранал, є першим фото від "ESO Ultra HD Expedition" - новаторської подорожі, котру наразі проводять чотири всесвітньо відомих відеооператори та фотоамбасадори ESO [1]. Обладнана найсучаснішими Ultra HD інструментами [2] [3], команда проводить зйомки трьох унікальних місць разташування обсерваторій ESO в Чилі в усій їх пишноті, а також на блозі веде щоденник своєї подорожі та пригод.

Зображення показує чотири телескопи групи VLT: Аньту, Куейен, Меліпаль та Йепун, а також один з Допоміжних Телескопів для Дуже Великого Телескопа (VLT), а ще Оглядовий Телескоп VLT (VST) у досить незвичайному ракурсі.

Захоплена за допомогою об’єктива типу "риб'яче око", дана світлина покриває 360° панораму місцевості, створюючи ефект світу Паранал із вигином Чумацького Шляху в його центрі.

Над VLT видно розкидані далекі космічні коштовності, котрі наче іскри на тлі нічного неба сапфірового відтінку. У верхній частині зображення Місяць та Венера сидять пліч-о-пліч, сяючи яскраво разом із Сатурном (котрий трохи вище купола, що у нижній частині зображення). Звернемо увагу на те, як вони красиво шикуються красиво шикуються вздовж лінії екліптики. Також на небі видно деякі з найяскравіших зірок: Антарес, Вега і Альтаїр [4]. Біля лівого краю зображення, дві неправильні карликові галактики, котрі сусідки Чумацького Шляху, відомі як Мала та Велика Магелланові Хмари, серпанково сяють поруч із Допоміжним Телескопом. Кадри повнокупольного формату, отримані під час експедиції через об’єктив типу "риб'яче око", найближчим часом будуть поширюватися безкоштовно для для використання в планетаріях (наприклад, в таких, як майбутній ESO Supernova, котрий побудують у 2017).

Експедиція почалася в Сантьяго (Чилі) 25 березня 2014 року. Наступного дня команда вирушила на свій перший пункт призначення - обсерваторію ESO Паранал, де й був зроблений цей кадр 26 березня 2014. Тут вони проведуть наступні кілька днів, проводячи зйомки "ліній часу", відео та панорам Параналу - домівки Дуже Великого Телескопа, котрий наразі флагманський об’єкт до ESO. Потім вони попрямують до Великого Міліметрового-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA), а також до обсерваторії Ла Сілла, повертаючись до Європи 8 квітня.

Примітки

[1] У складі команди відеооператор ESO Герберт Зоде та три фотоамбасадори ESO, Юрій Белецький, Крістоф Малін і Бабак Тафреші. Інформацію про технологічних партнерів експедиції можете прочитати тут.

[2]  Перелік обладнання експедиції: Vixen Optics Polarie Star Tracker, камери Canon EOS-1D C та 6D, Stage One Dolly та з-х осьовий робот-контролер камери eMotimo TB3, диски Angelbird SSD2go, програма LRTimelapse. Peli Storm Cases, робоча станція 4K PC від Magic Multimedia, система Novoflex QuadroPod, батареї Intecro та Granite Bay Software.

[3] "ESO Ultra HD Expedition" має підтримку від наступних технологічних партнерів: Canon, Kids of All Ages, Novoflex, Angelbird, Sharp, Vixen, eMotimo, Peli, Magic Multi Media, LRTimelapse, Intecro та Granite Bay Software.

[4] Коментована версія даного зображення показує планети та зорі, котрі можна побачити на нічному небі.

Посилання:

Припис

ESO/B.Tafreshi (twanight.org

Про Порівняння Зображень

ID:potw1413a
Дата релізу [date]:31 березня 2014 р. 10:00

Зображення

Полювання на Всесвіт у форматі Ultra High Definition
Полювання на Всесвіт у форматі Ultra High Definition
Capturing the ultra high definition Universe (annotated)
Capturing the ultra high definition Universe (annotated)
тільки на англійській