Будівництво Paranal Residencia — від буйства до спокою

Building the Paranal Residencia — from turbulence to tranquility (historical image)
Building the Paranal Residencia — From turbulence to tranquility (present day image)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO святкує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

Пара світлин для цього місяця зроблена в обсерваторії ESO Паранал в пустелі Атакама в Чилі: ми порівнюємо жвавий будівельний майданчик у листопаді 1999 року із кінцевим результатом сьогодення - гостьовим домом обсерваторії, відомим як Paranal Residencia. Уявіть собі зміни з тих пір: дзвін молотків та дрилів, шум тракторів та кранів поступились перед мирний спокоєм будівлі у пустелі, що доповнює краєвид. Побудована із використанням природних матеріалів та кольорів, розташована в існуючому поглибленні у землі, закінчена будівля гарно вписується в ландшафт.

Residencia був побудований як притулок для астрономів та інших співробітників, що працюють на одному із найсуворіших ландшафтів, котрі можна собі уявити: крайня сухість, інтенсивне ультрафіолетове випромінювання від Сонця, сильні вітри та великі висоти є частиною їх повсякденного життя. Підрядники, котрі будували Residencia, працюючи в цих суворих умовах, створили для працівників обсерваторії вельми цінований оазис у пустелі, щоб сховатися від посушливого ​​навколишнього середовища. Готова будівля є свідченням їх напруженої роботи. Удостоєна міжнагородних нагород Residencia налічує більше 100 номерів, а також ряд загальних приміщень, в числі яких їдальня, вітальня, басейн, фітнес-центр та бібліотека. Із західної сторони відкриваються чудові пейзажі пустелі у напрямку до Тихого океану та заходу Сонця.

Існує ще одна особливість, яку можна побачити на цих обох світлинах: позаду Residencia, на висоті 2600 метрів над рівнем моря, на вершині Паранал стоїть Дуже Великий Телескоп (VLT) ESO - найпередовіша в світі оптична астрономічна обсерваторія та першопричина, чому тут з’явилась Residencia та всі ті, хто перебуває за її стінами!

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1245a
Дата релізу [date]:05 листопада 2012 р. 10:00

Зображення

Будівництво Paranal Residencia — від буйства до спокою (історичне зображення)
Будівництво Paranal Residencia — від буйства до спокою (історичне зображення)
Будівництво Paranal Residencia — від буйства до спокою (сучасне зображення)
Будівництво Paranal Residencia — від буйства до спокою (сучасне зображення)