Будівництво VISTA - найбільшого в світі оглядового телескопа

Building VISTA, the world’s largest Survey Telescope (historical image)
Building VISTA, the world’s largest Survey Telescope (present-day image)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO відсвяткує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

Від грудня 2009 року Оптичний та Інфрачервоний Оглядовий Телескоп для Астрономії (VISTA) картографує південне небо в обсерваторії ESO Паранал в Чилі. Наша пара фотографій за цей місяць показує телескоп VISTA під час його будівництва та сьогодні.

Історичне зображення, зроблене в середині-кінці 2004 року, показує башту телескопа на стадії будівництва. Каркас купола телескопа видно на круглій основі, оточеній тимчасовою кліткою лісів. VISTA сидить на піку за близько 1500 метрів на північний схід від гори Паранал, на котрій розташовано Дуже Великий Телескоп (VLT) ESO. Цей пік був знижений на п'ять метрів до висоти 2518 м, щоб створити необхідну будівельну платформу на 4000 кв. м.

Сучасне зображення показує завершений телескоп VISTA. Його башта являє собою будівлю 20 м діаметру, котра захищає телескоп від впливу навколишнього середовища. Двоє розсувних дверей утворюють щілину, через яку телескоп спостерігає; вітрові екрани можуть бути розгорнуті, щоб закрити частину щілини в разі необхідності. Додаткові двері на куполі забезпечують вентиляцію для контролю потоків повітря в нічний час. Прилегла до башти допоміжна будівля, котру видно на передньому плані, міститься обладнання для технічного обслуговування обладнання та спеціальну установку, який використовується для нанесення тонких відбивних покриттів зі срібла на дзеркала телескопа.

VISTA працює у ближньому інфрачервоному діапазоні на 67 Мпк камеру, вагою 3 тони. Велике дзеркало, широке поле зору та дуже чутливі інфрачервоні детектори зробити його найбільшим в світі оглядовим телескопом.

VISTA був задуманий та створений консорціум із 18 університетів у Великобританії на чолі із Лондонським Університетом Королеви Мері Він став натуральним внеском у ESO в рамках угоди про приєднання Великобританії. Управління проектами та будівництво телескопа було проведене Центром Астрономічної Техніки Ради по науці та техніці Великобританії (STFC, UK ATC).

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1243a
Дата релізу [date]:22 жовтня 2012 р. 10:00

Зображення

Будівництво VISTA - найбільшого в світі оглядового телескопа (історичне зображення)
Будівництво VISTA - найбільшого в світі оглядового телескопа (історичне зображення)
Будівництво VISTA - найбільшого в світі оглядового телескопа (сучасне зображення)
Будівництво VISTA - найбільшого в світі оглядового телескопа (сучасне зображення)