Вічна обитель в Сантьяго - Гостьовий будинок ESO тоді і зараз

A timeless sanctuary in Santiago (historical image)
A timeless sanctuary in Santiago (present-day image)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO відсвяткує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

У цьому місяці ми показуємо частину ESO, на яку час майже не впливає. Після довгого міжконтинентального перельоту в Сантьяго, або після нічних змін спостережень на телескопах, що може бути краще, ніж зручний будинок, де можна відновити сили та відпочити перед продовженням подорожі? Від перших років організації, гостьовий дім ESO в Сантьяго був таким місцем для астрономів, котрі відвідують обсерваторії ESO в Чилі. Наші фото "Тоді і Зараз" за цей місяць показують вигляд вітальні у 1996 році та тепер.

Гостьовий будинок - це велика вілла в тихій частині чилійської столиці. Він відомий серед співробітників ESO та приїзджих астрономів в якості затишної гавані на довгому шляху між Європою та далекими обсерваторіями. Швидше за все, майже всі європейські астрономи, котрі відвідували обсерваторії на Ла Сілла, Параналі та Чахнантор, пройшли через гостьовий будинок. Тут вони можуть оговтатися від поїздки, поспілкуватися з іншими астрономами, підготуватися до спостережень. А новачки можуть отримати свої перші уявлення про нічне південне небо.

Іще в 1964 році, зі збільшенням активності ESO в Сантьяго, в місті було вирішено придбати земельну ділянку, що не залежати готелів. Будинок було куплено у березні 1965 року. Спершу його використовували як для адміністративних справ, так і будиночок для гостей. Та на початку 1970-х років адміністративні приміщення ESO були перенесені у новий будинок у Вітакурі, в декількох кілометрах від міста, що дозволяє використовувати гостьовий будинок виключно для відпочинку астрономів та інших співробітників, втомлених від подорожі.

Як видно на цих двох світлинах, гостьовий будинок не сильно змінився за ці роки. Наразі доступний бездротовий доступ в Інтернет та більш сучасні кавоварки, але будинок залишається спокійним та тихим притулком. Чудове місце, щоб розслабитися та підготуватися до виснажливих, але захоплюючих ночей спостережень, а можливо і до майбутнього великого відкриття.

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1237a
Дата релізу [date]:10 вересня 2012 р. 10:00

Зображення

Вічна обитель в Сантьяго - Гостьовий будинок ESO (історичне зображення)
Вічна обитель в Сантьяго - Гостьовий будинок ESO (історичне зображення)
Вічна обитель в Сантьяго - Гостьовий будинок ESO (сучасне зображення)
Вічна обитель в Сантьяго - Гостьовий будинок ESO (сучасне зображення)