Радіогалактика Centaurus A, як її бачить ALMA (порівняння зображень)

The radio galaxy Centaurus A, as seen by ALMA
Centaurus A
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

Дане нове зображення Centaurus A одержане поєднанням спостережень від ALMA та спостережень в ближньому інфрачервоному світлі масивної еліптичної радіогалактики. Нові спостереження від ALMA, котрі тут показані зеленим, жовтим та помаранчевим кольорами, виявили положення та рух хмар газу в галактиці. Вони є найбільш чіткими та проникливими спостереженнями із числа подібних.

ALMA був налаштований на виявлення сигналів із ​​довжиною хвилі близько 1.3 міліметри, котрі випромінюються молекулами монооксиду вуглецю. Рух газу в галактиці викликає незначні зміни цієї довжини хвилі за рахунок ефекту Доплера [3]. На цьому зображенні рух показано через зміну кольорів. Світло-зелений зображує рух газу у напрямі до нас, а помаранчевий зображує газ, що від нас віддаляється. Ми бачимо, що газ ліворуч від центру рухається до нас в той час як газ праворуч від центру від нас віддаляється. Це свідчить про те, що газ газ обертається навколо галактики.

Спостереження від ALMA наклали на ближнє інфрачервоне зображення Centaurus A, отримане на інструменті SOFI, встановленому на Телескопі Нової Технології (NTT) ESO.

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:eso1222a
Дата релізу [date]:31 травня 2012 р. 17:00
Пов'язані релізи:eso1222

Зображення

Радіогалактика Centaurus A, як її бачить ALMA
Радіогалактика Centaurus A, як її бачить ALMA
Centaurus A
Centaurus A
тільки на англійській