Сповіщення

ESO приймає участь у найбільшій в світі міжнародній зустрічі в Чилі

ESO запропоновано бути виставником на зустрічі CELAC–EU в Сантьяго

22 січня 2013 р.

Президент Себестьян Піньєра сьогодні відкрив зустріч Співтовариства Країн Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) і Європейського Союзу, котра є найбільшою із подібних подій на вищому рівні із числа коли-небудь організованих в Чилі. Саміт є форумом для обговорення міжнародних справ, на котрий було запрошено 60 глав держав та урядових делегацій, а також 1500 журналістів зі всього світу в загальному числі 3000 делегатів. Він проходитиме від 22 по 27 січня у Сантьяго.

Астрономія буде фігурантом протягом всього заходу: на великих екранах протягом конференції буде демонстрація низки астрономічних зображень та світлин самої обсерваторії ESO у північному Чилі. У невеликій кімнаті "Ретіро" ("Усамітнення"), де глави держав зберуться в тісному колі для обговорення міжнародних питань, її центр прикрашатиме модель Європейського Надзвичайно Великого Телескопа ESO на тлі сузір'їв чилійського південного неба, даючи уявлення про майбутнє астрономії в Чилі.

Урядом Чилі, ESO окремо було запрошено взяти участь у саміті в якості ключової організації та основного виставника, оскільки вона часто пов’язана із зображеннями Чилі як всередині країни, так і за кордоном, а також у відповідності до девізу саміту "Прагнучи висот" [1].

У центральній загальній залі, яку неофіційно називають "зоряна зала", що розташована поруч із офісами Європейського Союзу, ESO створила велику виставку, котра знаходиться на одному із основних проходів, через які щоденно проходитимуть щонайменше 2500 чоловік із числа преси та делегатів.

Виставка відкривається супутниковою мапою Чилі, на якій точно позначене розташування обсерваторії ESO (див. ann11080). Потім виставка веде на більшу площу, де розміщено великі панелі із інформацією про роботу ESO на англійській та іспанській мовах.

Виставка "Дивовижний Всесвіт" на честь святкування 50-річчя обсерваторії, являє собою основну частину присутності Європейської Південної Обсерваторії на зустрічі CELAC–EU. Вона складається із галереї великомасштабних зображень, у тому числі кращих астрономічних зображень від телескопів ESO та чудових фото обсерваторій: це розташоване по всьому просторі, де делегати та журналісти будуть гуляти та брати участь у неофіційних обговореннях. У центрі дійства ESO на саміті - макет майбутнього Європейського Надзвичайно Великого Телескопа. І нарешті - великий банер із астрономічним зображенням туманності Кіля, створеним із даних спостережень, котрі проводив президент Піньєра під час свого візиту на Паранал у червні 2012 року (див. eso1250).

Примітки

[1] Зорі також наявні у логотипі саміту, котрий оснований на відомій роботі чилійського скульптора Маріо Ірарразабаля, що зображує простерту до неба руку. Зорі символізують небо північного Чилі - частину країни, у котрій розробляються найбільші астрономічні проекти сучасності у співпраці із країнами Європи

Посилання

Контакти

Valentina Rodriguez
ESO, Santiago
+56 2 2463 3123
Phone: +56-2-4633261
e-mail: vrodrigu@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13006

Зображення

ESO exhibition area at the CELAC–EU summit in Santiago
ESO exhibition area at the CELAC–EU summit in Santiago
тільки на англійській