ann12060-uk — Сповіщення

Бріджит Бельйоль та "Шолом Тора" — Переможці конкурсів до 50-ї річниці ESO!

10 вересня 2012 р.

Європейська Південна Обсерваторії (ESO) із задоволенням оголошує переможців двох конкурсів, присвячених 50-річчю її організації у цьому році - "Виберіть, що VLT спостерігатиме" та "Твітніть Ваш шлях до VLT!". Туманність "Шолом Тора" (NGC 2359), котра у першому конкурсі одержала більшість голосів від громадськості, буде об’єктом цих спеціальних спостережень із VLT (Дуже Великий Телескоп). Бріджит Бельйоль із Франції перемогла у другому змаганні, а тому поїде в обсерваторію Паранал в Чилі, щоб допомогти провести спостереження.

Вперше в історії Дуже Великого Телескопа, VLT буде направлено на небесний об'єкт, обраний представники громадськості - на туманність "Шолом Тора" (NGC 2359). Спостереження із VLT на Параналі будуть транслюватися у прямому ефірі в день 50-річчя ESO 5 жовтня 2012 року, разом із різними цікавими моментами та переговорами зі штаб-квартирою ESO протягом дня. Представникам громадськості пропонується направляти питання астрономам ESO, трансляція буде відкритою на сайті через конкурсну веб-сторінку. У той же день, присвячені річниці події проходитимуть у рамках нашої поточної серії ювілейних заходів у громадських місцях по усьому світі.

Туманність "Шолом Тора" отримала 908 голосів із загального числа 4044. Жеребкуванням, із числа всіх учасників першого конкурсу, було обрано його переможця Маріо Канністра із Італії, котрий одержав перший приз - останню модель Ipad та набір виробів від ESO. Також було присуджено п'ятнадцять додаткових призів, що складаються із книг ESO, DVD-дисків, плакатів та стікерів. Із повним списком переможців можна ознайомитися тут.

"Шолом Тора" являє собою відмінний вибір: туманність дуже своєрідної форми та із незвичайною назвою, що ймовірно і зробило її настільки популярною. В її ядрі знаходиться дуже гаряча масивна зоря рідкісного типу, яка вибухне в майбутньому як наднова. Я не можу дочекатися, щоб побачити цікаві спостереження цієї туманності із VLT!",- каже Олів'є Ено, астроном із ESO, котрий працює у відділі освіти та зв'язків із громадськістю (ePOD).

На конкурс "Твітніть Ваш шлях до VLT!" надійшло понад 2000 твітів від учасників, бажаючих відвідати обсерваторію Паранал в Чилі. Журі було вражене допитливістю учасників, ентузіазмом та бажанням розділити астрономію із іншими.

"У нас були вчителі, котрі б хотіли поділитися зі своїми учнями своїм досвідом перебування на Параналі, батьки, які бажають надихнути своїх дітей стати астрономами, літні люди, котрі завжди хотіли бути астрономами. Було неймовірно бачити, як астрономія та ESO надихають людей зі всіх верств життя",- говорить Оана Санду, координатор спільноти ePOD.

Журі було важко вибрати переможця, але врешті-решт воно обрало французьку вільну письменницю Бріджит Бельйоль за її твіт: "Я б хотіла відвідати @ ESO, тому що я пишаюся тим, що Європа мала мрію побудувати та використовувати ці телескопи ! # ESO50years".

"Бріджит у твітах повідомлює про багато основних цінностей Європейської Південної Обсерваторії, а також про її місію. П'ятдесят років тому, 5 жовтня 1962 відбулося підписання конвенції ESO п'ятьма європейськими країнами. Це було кульмінацією мрій провідних астрономів привести Європу на передній план наукових досліджень на основі співпраці по будівництву та експлуатації найпотужніших наземних обсерваторій",- говорить Ларс Ліндберг Крістенсен, очільник ePOD. "Сьогодні в ESO 15 країн-учасниць і вона є найпродуктивнішою в світі наземною обсерваторією. Ми всі повинні цим пишатися! "

Бріджит дізналася про конкурс із твітера ESO, який вона із цікавістю відстежує протягом деякого часу: "Космос є дивовижним. Я ніколи вночі не виходжу із дому, щоб мимоволі не подивитись на небо, тому що воно напрочуд красиве. І все ж, коли ви дивитеся в телескоп, навіть невеликий, ви отримуєте побіжне уявлення про щось набагато далеке, ніж можна собі уявити. Я просто хотіла переконатися у цьому своїми власними очима. Хотіла бути там. Хотіла подорож до південної півкулі, щоб подивитися на незабруднене небо. Кажу це всім, хто хоче почути про мою пригоду із телескопом світового класу. Слідкуйте за нею теж".

Бріджит поїде на Паранал на початку жовтня, щоб допомогти провести живі спостереження із VLT туманності "Шолом Тора". Слідуйте за її твітером, а також за твітером ESO для живих оновлень.

Двадцять інших учасників отримають набори виробів від ESO, в котрі входять книги, DVD-диски, плакати і т.д. Із повним списком переможців та їх твітами можна ознайомитись тут.

Ми хочемо подякувати всім, хто приймав участь у змаганнях, за їх внесок та ентузіазм!

Посилання

Контакти

Olivier Hainaut
Astronomer
The education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 3200 6752
Email: ohainaut@eso.org

Oana Sandu
Community Coordinator
The education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
Email: osandu@eso.org

Про сповіщення

ID:ann12060

Зображення

Winner of the Tweet Your Way to the VLT! anniversary competition
Winner of the Tweet Your Way to the VLT! anniversary competition
тільки на англійській
Winner of the ESO anniversary competition — the Thor’s Helmet Nebula
Winner of the ESO anniversary competition — the Thor’s Helmet Nebula
тільки на англійській