Сповіщення

Марсохід-робот пройшов випробування в обсерваторії ESO Паранал

20 червня 2012 р.

Коли б ESA не захотіли випробувати системи для майбутніх марсоходів, їм завжди потрібен ландшафт як найбільше схожий на поверхню Марсу. Пустеля Атакама на півночі Чилі, де знаходиться обсерваторія ESO Паранал, ідеально відповідає цим вимогам.

Всюдиходи на Марсі не можуть бути керовані безпосередньо із Землі через те, що радіосигналу потрібно до 40 хвилин, щоб зробити подорож до Марса і назад. Замість цього, вони запрограмовані рухатися самостійно. Але нинішні марсоходи можуть рухатися тільки повільно і вимагають частого оновлення даних із Землі. Команда ESA випробувала системи, які дозволять майбутнім марсоходам їхати самостійно набагато далі.

Обсерваторія ESO Паранал виступила як приймаюча сторона для експериментів із марсоходом та гостинно забезпечила умови для відпочинку команди та захисту її обладнання під час холодних та вітряних ночей.

Протягом двох тижнів команда випробовувала прототип марсоходу, названий "Шукач", на ділянці поблизу VLT, котра дуже схожа на Марс. Наче турботливі батьки, творці марсоходу уважно дивилися за тим, як він обрежно пересувається по нерівній місцевості, відстежуючи його тільки через радіо.

"Шукач" використовував своє стереоскопічне бачення, щоб зіставити околиці, оцінити пройдене та планувати свій маршрут, уникаючи перешкод. Щоденні зусилля конструкторів увінчалися успіхом у кінцевому випробуванні, коли "Шукач" було запрограмовано на проходження 6 км "петлі". Йому вдалося пройти 5.1 км, що є чудовим досягненням для раннього прототипу у важких умовах.

Серед платформ, які використовуються для "Шукача", є RoboVolc - надійний земний всюдихід-дослідник від BAе Systems (Великобританія), призначений для роботи в кратерах вулканів.

Міжнародна команда складена із представників RAL Space, SciSys, BAe Systems, Roke Manor, MDA Space & Robotics, LAAS(F) та Оксфордського Університету. Марсохід "Шукач" є розробкою в рамках кампанії "StarTiger ", котра проводиться в офісах та в лабораторії робототехніки Rutherford Appleton Laboratory, розташованих у Великобританії.

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT & Survey Telescopes Press Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Про сповіщення

ID:ann12048

Зображення

The ESA Seeker autonomous rover during tests at Paranal
The ESA Seeker autonomous rover during tests at Paranal
тільки на англійській
Time-lapse view of the ESA Seeker autonomous rover during tests at Paranal
Time-lapse view of the ESA Seeker autonomous rover during tests at Paranal
тільки на англійській