Сповіщення

Заходи на честь 50-річчя ESO

27 квітня 2012 р.

Організаторів заходів запрошують приєднатися до низки міжнародних скоординованих масових заходів в день 5 жовтня 2012 - 50-ї річниці Європейської Південної Обсерваторії. Заходи відзначатимуть поступ Європи у вивченні південного неба разом із унікальними та захоплюючими подіями.

ESO запрошує громадські місця, такі як народні обсерваторії, планетарії, наукові центри, музеї, художні галереї та інші, а також організаторів роботи на місцях приєднатися до будь-якого заходу.

Головною подією всіх скоординованих заходів буде живий зв'язок із обсерваторією Паранал в Чилі, домівкою Дуже Великого Телескопа (VLT) - найбільш передової оптичної астрономічної обсерваторії світу. Буде демонстрація приголомшливого астрономічного зображення від ESO, досі небаченого.

На додаток до прямого включення і ніколи раніше небаченого зображення, представники ESO відвідають місця заходів, щоб розповісти про сучасні обсерваторії ESO та про новітні наукові і технологічні результати. Організатори також можуть долучити інші "місцеві доповнення", такі як додаткові матеріали, публічні лекції, виставки на кшталт Awesome Universe (виставка на честь 50-річчя ESO) та інші заходи.

Цілий ряд товарів будуть супроводжувати заходи, такі як: подарункова книга та документальний фільм про ESO  "Європа до зірок"(“Europe to the Stars”) (на DVD і Blu-Ray), "Діамант на вершині гори" ("The Jewel on the Mountaintop”) - книга про історію ESO розгорнуто, плакати, листівки та багато іншого.

У п'ятницю 5 жовтня 2012 р. виповнюється 50 років від дня заснування ESO. Тоді 5 жовтня 1962 року мало місце підписання Конвенції ESO її країнами-засновниками Бельгією, Францією, Німеччиною, Нідерландами та Швецією.

Щоб дізнатися більше, відвідайте сторінку заходів на честь 50-ї річниці ESO для організаторів http://www.eso.org/public/events/special-evt/5oct2012

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO). 
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Douglas Pierce-Price
ESO Public Information Officer
Garching, Germany
Tel: +49 89 3200 6759
Email: dpiercep@eso.org

Про сповіщення

ID:ann12031

Зображення

ESO 50th anniversary events
ESO 50th anniversary events
тільки на англійській