ann16010-tr — Duyuru

ESO’nun ilk sosyal medya toplantısına katılın

Merkür geçişini Şili’den gözleyin

15 Şubat 2016

ESO ilk sosyal medya toplantısını 2016 Merkür geçişi ile aynı zamanda Şili’deki yerleşkelerinde gerçekleştirecek. #MeetESO özellikle ESON ülkelerinde gökbilimle ilgili paylaşımlar yapmayı seven aktif sosyal medya kullanıcılarına yönelik bir toplantı olacak. Seçilen katılımcıların 7 - 12 Mayıs 2016 tarihlerindeki program için Şili’ye gitmesi gerekecek.

#MeetESO sayesinde katılımcılar Çok Büyük Teleskop (VLT) — dünyanın en gelişmiş görünür-ışık gökbilim gözlemevi, ve şu anda var olan yer-konuşlu en büyük gökbilim projesi olan Atacama Büyük Milimetre/milimetre-altı Dizgesi’ni (ALMA) ziyaret edecekler.

Katılımcılar yeryüzündeki en kuru çöle giderek deniz seviyesinden 5000 metre yükseğe tırmanacaklar. Konaklama ESO’nun gökbilimciler için inşa ettiği ve görünüşe göre James Bond filmlerinde havaya uçurulan Rezidans binasında olacak. Programda ayrıca dünya üzerindeki en güzel noktalardan birinden gece gözlemleri ve Merkür geçişine ait gündüz gözlemleri, VLT platformu ve kontrol odası ile ALMA antenlerini ziyaretin yanı sıra ESO ve ALMA ekibi ile tanışma etkinlikleri de yer alıyor.

Normal bir twitter etkinliğinden ziyade #MeetESO için sadece sekiz sosyal medya kullanıcısı toplantı yerinin uzak bir mekan olması nedeniyle dikkatle seçilecek. Eğer siz de muhtemel katılımcıları tararken radarımızda olmak istiyorsanız, bu formu doldurun. İlgili kişilerin öncelikle programla ilgili kriterleri incelemesi gerekiyor. Finale kalanlar Mart’ın başında ilan edilecek.

Sekiz katılımcının Şili’ye olan gidiş-dönüş uçuşlarını kendilerinin karşılaması gerekiyor, ancak ESO yerleşkeler arasındaki taşımayı, konaklamayı ve ziyaret esnasındaki yiyecek  vb. gibi diğer ihtiyaçları karşılayacak.

#MeetESO hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal  medyada ESO’yu buradan takip edebilirsiniz.

Bağlantılar

İletişim

Arif Solmaz
Çağ Üniversitesi - Uzay Gözlem ve Araştırma Merkezi
Mersin, Türkiye
Tel: +90 324 651 48 00 (1250)
Cep: +90 538 614 29 38
E-posta: arif.solmaz@gmail.com

Duyuru Hakkında

Kimlik:ann16010

Görüntüler

#MeetESO, ESO’s first social media gathering in Chile
#MeetESO, ESO’s first social media gathering in Chile
sadece İngilizce