Duyuru

Medya Önerisi: ESO'nın 50. Yıldönümü Gala Gecesi Etkinliğine Davet, 11 Ekim 2012

18 Eylül 2012

NE
Avrupa Güney Gözlemevi’nin (ESO) kurulması anlamına gelen 1962’deki ESO anlaşmasının imzalanmasının 50. yılının kutlanacağı gala gecesine çalışmakta olan gazeteciler medya temsilcileri olarak davet edilmektedir.

KİM
Toplantıya ESO Genel Müdürü Profesör Tim de Zeeuw ve Konsey Başkanı Profesör Xavier Barcons’un yanısıra, Üye Ülkeler ve ev sahibi ülke Şili’den Bakanlar ve ESO komitesi temsilcileri, eski ESO Genel Müdürleri, ünlü gökbilimciler ve ESO için anahtar rol oynayan diğer kişiler katılacak.

NEDEN
Etkinlik en üretken yer-konuşlu gözlemevinin ilk 50 yılını kutlamak için gerçekleştirilecek. Gecenin öne çıkanları şunlar olacak:

  • 2011 Nobel Fizik Ödülü sahibi Profesör Brian Schmidt ve ESO Genel Müdürü Profesör Tim de Zeeuw tarafından açılış konuşmaları;
  • Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanı Profesör Dr. Annette Schavan ve Bavyera Bilim, Araştırma ve Sanattan sorumlu Devlet Bakanı Dr. Wolfgang Heubisch’in konuşmaları
  • Avrupa Aşırı Büyük Teleskopu anısına yapılan ayna taslağının sunumu Etkinlik süresince röportajlar gerçekleştirilebilir. Etkinlik süresince ve hemen sonrasında röportajlar için bir bölüm ayrılmıştır. Misafirlerin girişi sırasında (18:30-19:30) sahneye yakın bir yerde fotoğraf ve film çekimleri için bir bölge ayrılmıştır. İstek olursa ses beslemesi (XLR analog) sağlanabilir.

NE ZAMAN ve NEREDE
Etkinlik 11 Ekim 2012 günü 18:30 - 23:00 saatleri arasında Almanya, Münih’teki Residenz Müzesi’nde gerçekleştirielcektir (Residenzstraße 1, 80333 München).Müzede park yeri bulunmamaktadır.

BASIN AKREDİTASYONU
Basın üyeleri için medya akreditasyonu yeri ayrılmıştır. Akredite olmak için, medya temsilcilerinin 28 Eylül 2012’den önce aşağıdaki bilgileri şu adrese göndermeleri gerekmektedir information@eso.org

  • medya bağlantı belgesi
  • açık isim
  • pasaport numarası
  • uyruk

Almanya seyahatiniz için vizeye ihtiyacınız varsa, lütfen resmi bir davet isteyiniz. Almanya için vize bilgileri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik nedeniyle sadece önceden akreditasyon alan medya temsilcilerinin etkinliğe katılabileceğini dikkate alın lütfen. Son dakika medya kayıt masası 17:30-19:30 arasında açılacaktır. Akredite olan gazeteciler pasaport ve medya kartlarını göstermek zorundalar.

Medya kartlarının etkinlik süresince görünür olması gereklidir. Yer darlığı nedeniyle medya katılımı sınırlıdır. Bu nedenle erken kayıt olmalarını öneriyoruz.

MEDYA ODASI
Akredite olan tüm gazetecilerin etkinliği takip edebilecekleri bir medya odası hazırlanmıştır. Odada bilgisayarlar için elektrik çıkışları ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. ESO Halkla İlişkiler Temsilcileri gerekli bilgileri sağlayacak ve röportaj isteklerine cevap vereceklerdir.

Etkinlikle ilgili bilgiler çevrimiçi olarak şurada yayınlanacaktır http://www.eso.org/public/news/. Etkinlikten fotoğraflar da içeren bir basın bülteni 12 Ekim günü yayınlanacaktır.

Medya temsilcilerinin etkinlik süresince #ESO50years etiketi ile sosyal medyayı kullanmaları önerilmektedir. ESO’nun 50. Yıldönümü hakkında daha fazla bilgil için lütfen bu sayfayı ziyaret edin.

Bağlantılar

İletişim

Arif Solmaz
Çağ Üniversitesi Uzay Gözlem ve Araştırma Merkezi
Mersin/Türkiye
Tel: +90 324 651 48 00 (1250)
Cep: +90 538 614 239 38
E-posta: arif.solmaz@gmail.com

Duyuru Hakkında

Kimlik:ann12061

Görüntüler

Munich Residenz Kaisersaal, Germany
Munich Residenz Kaisersaal, Germany
sadece İngilizce