Ogłoszenie

Laureaci stypendiów na 5. ESO Astronomy Camp

13 listopada 2017

Na ESO Astronomy Camp 2017 nadesłano ponad 180 zgłoszeń wideo z 19 krajów. Wybrano laureatów stypendiów ufundowanych przez ESO i narodowych partnerów.

Utalentowani naukowcy i inżynierowie przyszłości postawili bardzo wysoką poprzeczkę w wysokim poziomie zgłoszeń, wszyscy chętni do uzyskania miejsca na tegorocznym obozie.

ESO z przyjemnością ogłasza i laureatką stypendium ESO została Elise Denis z Francji. Stypendium to pokrywa pełen koszt obozu oraz dojazdu ucznia.

Następujący uczniowie również otrzymali finansowe wsparcie od narodowych partnerów:

Dzięki wymienionym partnerom i stypendium ESO, uczniowie uzyskają pomoc finansową pozwalającą im na udział w wydarzeniu, które może potencjalnie zmienić ich życie. Wszystkie organizacje partnerskie partycypują także w obozie poprzez zapewnienie prelegentów oraz wkład w program, co ma swoje podłoże we wspólnej pasji i wizji popularyzacji astronomii.

Obóz — organizowany przez Sterrenlab we współpracy z ESO, ESO Science Outreach Network i Astronomical Observatory of the Autonomous Region of the Aosta Valley — odbędzie się od 26 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r. w Saint-Barthélemy (Nus, Włochy).

Obóz będzie dotyczy tematu "Odległości we Wszechświecie" i obejmie kilka astronomicznych sesji, takich jak wykłady, warsztaty, nocne obserwacje przy pomocy teleskopów i instrumentów obserwatorium. Obóz działa zgodnie z wytycznymi Responsible Research and Innovation pokazując uczniom prawdziwe badania naukowe i dając im szansę na spotkanie z aktywnymi naukowcami. Zaplanowano także aktywności społeczne, sporty zimowe i wycieczki, tak aby obóz był doświadczeniem, które uczestnicy zapamiętają na długo.

Łącznie 56 uczniów szkół średnich w wieku od 16 do 18 lat uzyskało miejsca na tegorocznym obozie. Z wybranymi kandydatami skontaktowano się e-mailowo.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann17081

Zdjęcia

ESO Astronomy Camp 2016
ESO Astronomy Camp 2016