Ogłoszenie

Ogłoszono zwyciężczynię ESO Art & Science

María Ignacia Edwards wybrana spośród 140 kandydatów z 40 krajów

17 marca 2015

W ramach rozstrzygnięcia otwartego konkursu składania wniosków, Ars Electronica z Austrii ogłosiła zwyciężczynię Art & Science. Jest nią chilijska artystka María Ignacia Edwards.

Decyzję podjęło jury w dziesięcioosobowym składzie, złożone z przedstawicieli Ars Electronica oraz siedmiu instytucji kultury tworzących sieć Art & Science Network,a także przedstawiciela ESO w Chile, Fernando Comeróna.

Prace Edwards są połączeniem delikatności z ciężką zawiłością przestrzennej świadomości, której podstawą są obliczenia matematyczne i fizyczne. Laureatka będzie przebywać w ESO w Chile oraz w Ars Electronica Futurelab w Austrii.

Estetyka, oryginalność, innowacyjność, przekonująca koncepcja, technika i jakość prezentacji, a także zainteresowanie koncepcjami nauki wyrażana przez ESO, były kryteriami oceny wniosków.

Wspieranie prac interdyscyplinarnych i wymiany międzykulturowej, a także uzyskiwanie dostępu do nowych grup, to deklarowane cele inicjatywy Art & Science. Istnieje także silny nacisk na rolę sztuki jako katalizatora procesów odnowy społecznej. Tworząc obrazy i narracje dotyczące potencjalnych zagrożeniami i korzyści związanych z rozwojem technologicznym i naukowym artyści mogą wywierać duży wpływ na sposób© odbierania innowacji przez społeczeństwo.

Dokładniejsze informacje można znaleźć na witrynie Art & Science.

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann15021

Zdjęcia

Artist María Ignacia Edwards in her studio
Artist María Ignacia Edwards in her studio
Po angielsku