Два шукачі планет, відзняті в Ла Сілла

Протягом століть філософи та вчені задавалися питанням про можливість існування заселених планет за межами Сонячної системи. Сьогодні ця ідея більше, ніж гіпотеза: багато сотень екзопланет були виявлені протягом останніх двох десятиліть астрономами зі всіх континентів. У пошуках нових світів застосовуються різні методи. На цій незвичайній фотографії є два телескопи, котрі використовують два методи пошуків: 3.6 м телескоп ESO зі спектрографом HARPS та космічний телескоп CoRoT. Знімок був зроблений Александром Сантерном - астрономом, котрий самотужки вивчає екзопланети.

Спектрограф HARPS (High Accuracy Radial velocity Planetary Search), установлений на 3.6 м телескопі ESO, є найголовнішим у світі мисливцем на екзопланети. Відкритий купол цього телескопа можна побачити у лівій частині зображення за прямокутною баштою Телескопа Нової Технології (NTT). HARPS знаходить екзопланети шляхом виявлення невеликих змін в русі зорі, як вона трохи коливається від гравітаційного впливу планети на орбіті навколо неї. Це і є метод променевих швидкостей для пошуків екзопланет.

Слабка світла стежина високо в небі під час цієї 20-ти секундної експозиції - це не метеор, а слід від руху космічного телескопа CoRoT (Convection Rotation and planetary Transits). CoRoT шукає планети методом транзитів: він спостерігає послаблення зоряного світла, яке відбувається, коли планета проходить перед диском зорі. Розташування космічних телескопів вище атмосфери Землі підвищується точність їх спостережень, оскільки там нема мерехтіння зірок. Потенційні планети, знайдені методом транзитів, потім підтверджуються на факт їх існування за допомогою додаткових методів, таких як метод променевої швидкості. І справді, глибокої вночі, коли була зроблена ця фотографія, HARPS саме використовувався, щоб стежити за кандидатами на екзопланети, виявлені CoRoT!

У листопаді 2012 року, CoRoT на жаль постраждав від проблеми зі своїм комп'ютером: телескоп функціонує як і раніше, але дані не надходять на комп’ютер (див. новина на сайті CoRoT, або ось цю статтю в Nature News). Наземна група CoRoT від нього не відмовилась, хоча і працює над відродженням системи. Не залежно від того, чи можливо оживити CoRoT, нема ніяких сумнівів, що місія вже досягла великих успіхів! Космічний апарат відпрацював часу вдвічі більше, ніж було заплановано в рамках місії, та був першим космічним апаратом, котрий виявив екзопланету через використання методу транзитів. CoRoT зробив великий внесок, як у пошуках екзопланет, так і у вивченні надр зірок в рамках астросейсмології.

Пошуки екзопланет допомагають нам зрозуміти нашу власну планетну систему, і можуть бути першими кроками на шляху пошуків життя за межами Землі. HARPS і CoRoT є лише двома із багатьох цікавих інструментів, розроблених, щоб допомогти астрономам у пошуках.

Александр представив цю фотографію у Your ESO Pictures Flickr group. Дана група регулярно переглядається, а кращі фотографії вибираються, щоб фігурувати в наших популярних Зображеннях Тижня, або в нашій галереї. У 2012 році в рамках 50-річчя ESO, ми також вітаємо ваші старі зображення, пов’язані із історією ESO. Із цим фото Александр також став фотоамбассадором ESO.

Посилання

Припис:

ESO/A. Santerne

Про зображення

ID:potw1248a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:26 листопада 2012 р. 10:00
Розмір:3360 x 2171 px

Про об’єкт

Назва:La Silla
Тип:Unspecified : Technology : Observatory

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
340,6 Кб
1280x1024
511,0 Кб
1600x1200
683,5 Кб
1920x1200
792,3 Кб
2048x1536
977,0 Кб

 

Також дивіться наші