ann13014-uk — Сповіщення

Як працює Дуже Великий Телескоп?

ESO випустила брошуру про буття VLT

27 лютого 2013 р.

ESO підготувала та випустила брошуру "Operating the Very Large Telescope", що містить інформацію про роботу найсучасніших приладів та можливостей, котрі пропонує Дуже Великий Телескоп (VLT) в обсерваторії Паранал (Чилі). Публікація описує сучасні наукові процеси: як надається час для спостережень на VLT, оперативність та гнучкість процесу його отримання; як виглядають спостереження в такій обсерваторії світового рівня, як Паранал; як наукові дані збираються, зберігаються та спільно використовуються.

Розкладом спостережень на VLT, а також збором та архівування отриманих даних, займаються робочі групи у штаб-квартирі ESO в Гархінзі (Німеччина)та на місцях розташування об’єктів ESO в Чилі. Тісний зв'язок між Гархінгом та Чилі - країні розташування обсерваторій ESO, дозволило VLT розвинутись від ідеї до дуже продуктивного наукового механізму.

Окрім різних поточних робіт на VLT, астрономи працюють над проектом велетенського Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT), з нетерпінням очікуючи його завершення у найближчому десятилітті. Брошура також описує, як E-ELT та VLT працюватимуть разом для збору даних надзвичайної якості, котрі необхідні для вирішення деяких найбільших наукових завдань, а також те, як ESO допоможе зробити це реальністю.

У брошурі, котра доступна для читання тут, ви знайдете астрономічні зображення, документальні фото поточної діяльності та комп’ютерні зображення складних телескопів.

Посилання

Про сповіщення

ID:ann13014

Зображення

The brochure Operating the Very Large Telescope
The brochure Operating the Very Large Telescope
тільки на англійській