Notikumi

ESO ne tikai izplata svarīgākās ziņas saziņas līdzekliem un sabiedrībai, izmantojot paziņojumus presē, preses fotogrāfijas un videoklipus, bet reizēm organizē īpašus un presei domātus pasākumus. Šādu notikumu piemēri ir atvērto durvju dienas, tikšanās, lai apmainītos ar informāciju un stiprinātu sakarus starp ESO un tās rūpniecības partneriem, un tikšanās ar presi, lai sniegtu informāciju par svarīgiem zinātnes un tehnikas notikumiem. Ziņas par gaidāmajiem un bijušiem notikumiem var atrast atbilstošajās lapās „preses pasākumi” un „īpaši pasākumi”.

ESO nereti saskaņo publiskus zinātniskus pasākumus saistībā ar svarīgākajām astronomiskajām parādībām. Joprojām ir pieejama informācija par agrākiem notikumiem kā 1999. gada Saules aptumsumu vai Venēras pāriešanu pāri Saules diskam 2004. gadā. Ziņas par aizgājušiem astronomiskiem notikumiem, kur ESO bijusi dziļi iesaistīta, joprojām ir pieejamas ESO tīmeklī.

Lai saņemtu informāciju par gaidāmajiem astronomiskajiem notikumiem un ESO rosību ap tiem, lūdzam sazināties ar ESO Izglītības un sabiedrības informācijas nodaļu.

ESO Izglītības pārvalde izdod informāciju par ESO izglītības programmām radniecīgiem jaunumiem un notikumiem, tā sniedzot atbalstu astronomijas un astrofizikas izglītībai, īpaši vidusskolu līmenī. Te tiek ietverti mācību materiāli, kursi skolotājiem, kā arī īpaši izglītības projekti.